E hënë, 13 Shtator, 2021
No menu items!
spot_img

Edhe Holanda pezullon përdorimin e vaksinës së AstraZeneca për personat nën 60 vjet

Duhet lexuar

spot_img

Holanda ka pezulluar përkohësisht përdorimin e vaksinës anti-COVID të AstraZeneca, për personat nën moshën 60-vjeqare, shkruan euroneës.

Në një kumtesë të lëshuar në orët e para të mbrëmjes së sotme, ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se ka vepruar në raportet e reja, ku u raportua se pesë femra në këtë vend pësuan mpiksje të gjakut pas marrjes së vaksinës nga AstraZeneca,

Të gjitha rezervimet e terminëve për marrje të vaksinës anti-COVID-19 nga AstraZeneca për personat nën moshën 60-vjeçare, janë anuluar deri në një vendim tjetër.

Autoritetet holandeze kanë bërë të ditur se do të rishikojnë vendimin gjatë javës së ardhshme, duke premtuar se do të marrin informacione shtesë nga Agjencia Evropian e Barnave.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo