E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

E raportoi të vjedhur, kuleta me rreth 10 mijë euro e banorit të Mostarit gjendet në një kontejnerë mbeturinash – tregohet si përfundoi atje

Duhet lexuar

spot_img

Agonia e banorit të Mostarit T. T. (53) zgjati për disa orë, i cili raportoi në polici të martën në mbrëmje se i ishte vjedhur kuleta e tij që përmbante deri në 10,000 euro dhe karta krediti.

“Rreth orës 21.30, TT (1968) iu afrua Departamentit të Policisë së Mostarit dhe raportoi se më 30 mars 2021, rreth orës 19.30, ai po qëndronte në një dyqan bastesh sportive në Buna dhe se portofoli i tij ishte vjedhur nga një person i paidentifikuar. Kishte një sasi më të madhe parash, karta krediti”, kishin konfirmuar autoritetet.

Por, siç shkruajnë mediat boshnjake,  gjatë ditës së djeshme, siç u tha nga Administrata Policore e Mostarit, portofoli i tij dyshohet se u gjet në një kontejner me të gjithë shumën dhe të gjitha dokumentet.

“Ne kemi informacion që portofoli u gjet, por nuk është konfirmuar zyrtarisht”, ka thënë për mediat boshnjake, Qendra e Operacioneve e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Oficerët e policisë, pasi shqyrtuan pamjet e mbikëqyrjes, përcaktuan se burri aksidentalisht shtyu një portofol nga banaku, i cili ra në një kazan plehrash, të cilin punëtori e zbrazi në një kontejner pas orarit të punës.

Kështu, një kuletë me shumën e plotë dhe të gjitha kartat dhe dokumentet u gjet në kontejner.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img