E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Dyshohej për organizim të skemave piramidale, kontrollohet një lokal në Skenderaj

Duhet lexuar

spot_img

Nën dyshimin e bazuar për veprën penale ‘Organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’, në orët e mbrëmjes së datës 6 prill 2021, Policia e Kosovës ka realizuar kontroll në një lokal në Skenderaj.

Gjatë kontrollit, në lokalin ku dyshohej për veprimtari të dyshimta, në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar: 5 televizorë, 3 shtëpiza kompjuteri, 3 aparate të lojërave, 1 monitor dhe gjësende të tjera që mund të shërbejnë si dëshmi për rastin në fjalë.

Lidhur me rastet në cilësi të të dyshuarit është intervistuar një person i cili më pas është liruar në procedurë të rregullt.

Hetuesit policorë janë duke vazhduar me procedurat e mëtejme hetimore, njofton Policia e Kosovës.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kurti javën e ardhshme vizitë zyrtare në Bruksel, do të takohet me zyrtarë të lartë të BE-së

Kryeministri i vendit, Albin Kurti nga mesi i javës së ardhshme do të jetë në një vizitë zyrtare në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img