E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Dy tigra mbysin një punëtor dhe arratisen nga një kopsht zoologjik në Indonezi

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Një tigër Sumatran u qëllua me armë, pas së cilës gjë edhe ka ngordhur ndërsa një tjetër është ende në gjendje të lirë pasi ata u arratisën nga një kopsht zoologjik në ishullin Borneo, duke lënë një punëtor të kopshtit zoologjik të vdekur.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, tigrat, rreth 18 muajsh, u arratisën nga kopshti zoologjik Sinka në qytetin Singkawang të Indonezisë, të premten vonë pasi disa ditë shiu i rrëmbyeshëm shkaktoi një rrëshqitje të tokës dhe hapi një tunel që lejonte daljen e tyre.

Një punëtor i kopshtit zoologjik 47-vjeçar u gjet i vdekur me gërvishtje dhe plagë në trup.

Autoritetet gjetën gjithashtu të ngordhur një struci dhe një majmun afër kafazit të tigrit.

Atraksionet e afërta turistike u urdhëruan të mbyllen dhe vendasve u tha që të qëndronin në shtëpi ndërsa policia kërkonte kafshët.

Tigrat Sumatran konsiderohen të rrezikuar në mënyrë kritike nga Bashkimi Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës, me më pak se 400 që besohet të qëndrojnë në natyrë.

Pjesët e trupit të tigrit përdoren gjerësisht në mjekësinë tradicionale – veçanërisht në Kinë – megjithë provat dërrmuese shkencore ato nuk kanë ndonjë vlerë të madhe.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -