E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Dy komuna në Maqedoni kërkojnë orë policore, për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Duhet lexuar

spot_img

Rritja e rasteve pozitive me Covid-19 ka bërë që komunat si Negotina dhe Gjevgjelia të kërkojnë vendosjen e masave kufizuese, gjegjësisht orë policore.

Sot këtë e ka kërkuar Gjevgjelia, ndërkaq dje Negotina.

Gjevgjelia kërkon që ora policore të fillojë nga ora 21:30 e deri në ora 05:00. Sipas kërkesës së Shtabit të Krizës kjo duhet të vlejë derisa të stabilizohet situata.

Kërkohet edhe kufizimi i udhëtarëve në transportin publik, nga 70% të ulet në 50%.

Ditë më parë të njëjtën kërkesë e pati edhe Negotina.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Ministrja Hajdari dhe ambasadori Kolly flasin për kompanitë zvicerane që synojnë të zgjerojnë veprimtarinë e tyre në Kosovë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, bashkë me zëvendësministrin Getoar Mjeku dhe këshilltaren e lartë Leman Hatashi,...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img