E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Dritan Abazoviq duhet të paraqitet në gjyq

Duhet lexuar

spot_img

Seanca dëgjimore e zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në Prokurorinë Speciale të Shtetit është shtyrë për nesër.

Ai do të merret në pyetje lidhur me pretendimet se ish-drejtori i policisë Veselin Veljoviq është i lidhur me protestat e fundit në Bogetiq, pranë Niksiqit.

Abazoviq duhej të merrej në pyetje sot, por ai nuk ishte për shkak se mori pjesë në debatin mbi Projekt Ndryshimet në Ligjin për Prokurorinë e Shtetit. Abazoviq, siç pretendohej më parë nga kryeministri, Zdravko Krivokapiq, kohët e fundit tha në një intervistë se kishin informacione operative se Veljoviq, këshilltari aktual i presidentit, Milo Gjukaoviq, ishte i lidhur me protestat në Bogetiq.

Më parë, SDT njoftoi se ata po kontrollonin si pretendimet e Krivokapiq rreth përfshirjes së Veljoviqit ashtu edhe pretendimet se protestat ishin shkaktuar nga një kombinim i krimit të organizuar dhe politikës.

Veljoviq hodhi poshtë pretendimet e Krivokapiqit, por në të njëjtën kohë mbështeti protestat.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img