E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Drejtori i policisë Samedin Mehmeti takon ambasadorin britanik, dakordohen për bashkëpunim

Duhet lexuar

spot_img

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka pritur në takim zyrtar ambasadorin e Britanisë së Madhe Nicholas Abbott.

Takimi rezultoi edhe me gatishmërinë e vazhdimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë dhe mbështetjes ne fusha specifike në mes të dy institucioneve, shkruan Arbresh.info.

Ky është njoftimi i plotë nga policia:

Sot, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të PK-së, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, z.

Drejtori Mehmeti i dëshiroi mirëseardhje ambasadorit dhe njëkohësisht e njoftoi të njëjtin me angazhimet policore në fushën e sigurisë dhe bashkëpunimit reciprok.

Ambasadori z. Abbott., e falënderoi drejtorin e Përgjithshëm z. Mehmeti për punën e PK-së dhe për bashkëpunimin e shkëlqyer që ata kanë mes tyre dhe i uroi për pozitën e drejtorit të Përgjithshëm.

Takimi rezultoi edhe me gatishmërinë e vazhdimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë dhe mbështetjes ne fusha specifike në mes të dy institucioneve.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img