E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Dortmundi tremb klubet e interesuara, u tregon çmimin astronomik të Haalandit

Duhet lexuar

spot_img

Klubi gjerman, Borussia Dortmund është e vendosur të mos humbasë sulmuesin Erling Haaland këtë verë dhe i ka vendosur një çmim shumë të lartë për klubet që e duan atë me çdo kusht.

Haaland është shfaqur si një nga lojtarët më të kërkuar në botë pasi e çoi në tjetër nivel lojën e tij dhe golat në Signal Iduna Park.

Tani, Dortmund është i etur të parandalojë interesin në rritje të shpejtë të gjigantëve evropianë si Manchester United, Manchester City dhe Chelsea – së bashku me Real Madridin.

Interesi i rivalëve të Cityt dhe Unitedin tashmë dihet, me të dy klubet në treg për një qendër sulmuesi të nivelit elitar.

Megjithatë, klubi gjerman është i etur ta mbajë në klub yllin norvegjez dhe largimi i tij do të vinte vetëm për një shifër astronomike.

Sipas gazetës AS, Dortmund ka vendosur një çmim prej 200 milionë eurosh për sulmuesin e tyre sensacional.

Ky çmim vështirë të paguhet nga ndonjë skuadër, sidomos jo tani pas probleme të shkaktuara nga pandemia COVID-19.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...

Më shumë artikuj si kjo