E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Dokumentari mbi legjendën e basketbollit Michael Jordan është gati

Duhet lexuar

spot_img

Në fund të shekullit të 20-të, Michael Jordan ishte më shumë se thjesht basketbollisti më i mirë në botë. Ai ishte një fenomen global.

Michael Jordan ishte ngritur për një dunk në mars tё vitit 1993, mirëpo aq lart si askush tjetër. Dokumentari i ri, “The Last Dance”, përqendrohet në legjendën e basketbollit dhe sezonin e tij të fundit me Chicago Bulls. Jordan luajti 15 sezone NBA, duke fituar gjashtë tituj dhe pesë MVP të kampionatit NBA. Shumë e konsiderojnë atë lojtarin më të mirë ndonjëherë.

Jordan i fitoi të gjitha gjatë karrierës së tij duke luajtur gjashtë kampionate NBA, dy medalje të arta olimpike dhe një titull NCAA. Ai hipnotizoi tifozët me kёrcimet e tij që sfidonin gravitetin, konkurrencën e tij të ashpër dhe aftësinë e çuditshme për të dhënë në momentet e fundit të një loje.

Ai dominoi gjithashtu edhe jashtë fushës. Atletet e tij Air Jordan revolucionarizuan industrinë dhe vazhdojnë të shiten edhe sot. Reklamat e Gatorade inkurajuan fëmijët që “të ishin si Mike”. Ai madje luajti edhe nё filmin e njohur “Space Jam” krahas Bugs Bunny.

Jordan nё filmin “Space Jam” krahas Bugs Bunny, 1996 (GQ)

Dokumentari i ri “The Last Dance”, ёshtё serial me 10 pjesë i cili fillimisht premierën duhej të kishte në qershor, por ai u zhvendos deri në prill të këtij viti për shkak të pandemisë së koronavirusit.SourceCNN
spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

‘Basic Instinct’ i vitit 1992 restaurohet nё 4K nga Studiocanal

Studiocanal ka porositur restaurimin me teknologjinё 4K të trillerit erotik të Paul Verhoeven tё 1992 ‘Basic Instinct’, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img