E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

DnV: 3 për qind e vendvotimeve janë hapur pas orës 07:15

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Ismet Kryeziu nga Demokracia në Veprim (DnV), në një konferencë për media ka bërë të ditur se vëzhguesit e tyre janë duke bërë monitorimin e zgjedhjeve parlamentare.

Kryeziu deklaroi se 3% e vendvotimeve janë hapur pas orës 07:15.

“3% e vendvotimeve janë hapur pas orës 07:15. Tani të gjitha qendrat e vendvotimeve janë të hapura dhe qytetarët janë duke votuar. 95 % të vendvotimeve janë të pajisura me postere për respektimin e masave kundër COVID-19. Kurse, sipas monitorimeve 30% e vendvotimeve nuk plotësojnë kushtet për të votuar personat me nevoja të veçanta”, theksoi ai.

Kryeziu bëri thirrje që qytetarët të dalin dhe të votojnë.

“Më mirë 4 minuta ftoftë, se 4 vjet për tu ankuar”, tha ai.

Ndryshe, këto janë zgjedhje të parakohshme parlamentare, ku në garën zgjedhore janë 21 parti politike, 2 koalicione dhe 5 iniciativa qytetare.

Ndërsa, numri i përgjithshëm i kandidatëve të certifikuar është 1 mijë e 52 kandidatë.

Në zgjedhjet e 14 shkurtit të drejtë vote kanë 1,794,862 qytetarë, ndërsa numri i Qendrave të Votimit në të gjithë Kosovën është 888, me gjithsej 2 mijë e 382 vendvotime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -