E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Djaloshi 12-vjeçar kapi një peshk që peshon pothuajse po aq sa ai

Duhet lexuar

spot_img

Një djalë në klasën e shtatë ishte duke peshkuar në Liqenin Tawakoni muajin e kaluar kur arriti të kapte një peshk vërtetë të madh. 

12-vjeçari Cade Childress dhe babai i tij Shiloh shpejt kuptuan se kishin kapur një mustak blu rekord në atë pjesë të Teksasit.

Shiloh premtoi ta merrte djalin e tij për të peshkuar për Krishtlindje, por vetëm në mars ai i përmbushi dëshirën dhe dyshja arritën të kapnin një mustak me peshë të madh.

 

Gjegjësisht, Cade peshon rreth 38.5 kilogramë, ndërsa mustaku në peshore tregoi gati 33 kilogramë, që është rreth 3 kilogramë më shumë se rekordmeni i mëparshëm i kapur në të njëjtin liqen në vitin 2019

Fotot u postuan në Facebook dhe kënaqën shumë persona.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Angelina Jolie zbulon “të vërtetën” për mënyrën se si divorci nga Brad Pitt ndikoi në synimet e saj në karrierë

Angelina Jolie diskutoi për rolin e saj të ardhshëm në Those Who Wish Me Dead (Ata që më dëshirojnë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img