E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Disa këshilla si ta bëni fëmijën tuaj të hajë ushqim të shëndetshëm

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Bëni pazar së bashku me fëmijët

Fëmija juaj duhet të përzgjedhë ushqimet. Një ide e mirë është t’i merrni me vete në treg, pasi kur ata e zgjedhin diçka vetë ka shumë të ngjarë që ta konsumojnë më pas atë.

Një studim i kryer së fundmi tregoi se 46 përqind e fëmijëve refuzojnë të hanë perime. Për më tepër, 75 përqind e prindërve shprehën shqetësime rreth të ushqyerit të fëmijëve të tyre.

Por, edhe pse fëmijët refuzojnë të konsumojnë disa lloje ushqimesh, ka një zgjidhje për këtë.

Bright Side ka renditur disa këshilla që duhet të ndiqni për ta bërë fëmijën tuaj të ushqehet shëndetshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -