E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Diego Forlan: Barcelona gaboi me Suarezin, sikurse Real Madridi me Ronaldon

Duhet lexuar

spot_img

Ish sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Forlan, ka folur për Luis Suarezin, duke thënë se Barcelona nuk është dashur ta lejojë largimin e tij. 

Uruguaiani e krahasoi situatën e Suarez me atë se si Real Madrid e trajtoi largimin e Cristiano Ronaldos.

“Sapo ai ishte në listën e transferimeve, unë e dija se ishte një gabim”.

“Ishte e qartë se Suarez ishte ende një lojtar i rëndësishëm për atë ekip dhe e ka treguar këtë gjë”.

“Ai shënon, bën pasime dhe gjithashtu është një lojtar me një ndikim të madh jashtë fushës”, ka thënë Forlan.

Ronaldo, sipas Forlan gjithashtu ishte një humbje e madhe brenda dhe jashtë fushës për Real Madridin.

“Është si kur Cristiano Ronaldo kur u largua nga Real Madridi”.

“Nuk ishte vetëm largimi i një prej lojtarëve më të mirë ndonjëherë, por edhe i 50 golave ​​në sezon!”, deklaroi Forlan.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo