E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Deklaratë e fuqishme nga Pep Guardiola që mund të lë pasoja: FIFA dhe UEFA janë duke i ‘vrarë’ lojtarët

Duhet lexuar

spot_img

Pep Guardiola po kërkon ta dërgojë Manchester Cityn në katër të fundit të Ligës së Kampioënve për herë të parë që kur mori drejtimin e skuadrës.

Lideri aktual i Ligës Premier do të luajnë kundër Borussia Dortmundit në çerekfinale dhe janë favoritë për këtë takim, pavarësisht kërcënimit që vije nga Erling Haaland.

Sidoqoftë, trajneri i Citizens mendon se puna e tij nuk po bëhet e lehtë për shkak të numrit të ndeshjeve.

“Ata janë qenie njerëzore, nuk janë makina”, ka thënë Guardiola në konferencën e tij për shtyp.

“Disa nga lojtarët janë të mërzitur gjatë gjithë kohës sepse duan të luajnë çdo ditë por nuk është e mundur”.

“Të garosh në të gjitha garat këtë vit pa spektatorë, në garën më të shkurtër ndonjëherë, nëse nuk bën rotacion, nuk garon në të gjitha garat dhe nuk do të jesh në pozicionin që jemi tani”.

“Sigurisht që ata mund të luanin, ata kanë një mentalitet të pabesueshëm, por u duhet një pushim. UEFA dhe FIFA po vrasin lojtarët sepse ka shumë takime”.

“Ne nuk kemi pasur një mesjavë të lirë që kur kemi filluar, as edhe një. Nuk ka asnjë lojtar që mund ta mbajë këtë, jo vetëm fizikisht por mendërisht, për të qenë i gatshëm çdo ditë për të garuar kundër kundërshtarëve për të fituar ndeshjen. Është e pamundur”, shtoi ai.

Manchester City do të jetë nikoqir i Dortmundit në takimin që luhet sot (e marte) nga ora 21:00.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img