E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Dave Grohl fton miqtё superyje për dokumentarin e tij

Duhet lexuar

spot_img

Ringo Starr nga The Beatles, Lars Ulrich nga MetallicA, Flea nga Red Hot Chili Peppers dhe Slash nga Guns N’ Roses janë ndër yjet që janë hapur në lidhje me jetën e tyre në rrugë në paraqitjen e shkurtër për dokumentarin e Dave Grohl “What Drives Us”.

Drejtuar nga frontmani i Foo Fighters, ai gjithashtu përmban Radkey dhe Starcrawler – dy bende aspiruese aktualisht në rrugë – midis yjeve që rrëfejnë ditët e tyre të hershme të turneut.

“Duhet të hipësh në një furgon nëse dëshiron t’ia del në këtë biznes”, thotë Starr, duke hapur rimorkion, e cila gjithashtu brenda ka Jennifer Finch nga L7, Brian Johnson nga Ac/Dc, Steven Tyler nga Aerosmith, The Edge nga U2, pa dyshim edhe Tony Kanal dhe Shën Vincenti.

Grohl thotë se ai u ndie i frymëzuar për të bërë dokumentarin pas viteve të kaluara në rrugë duke udhëtuar në të gjithë botën.

“Ky film është letra ime e dashurisë për çdo muzikant që është hedhur ndonjëherë në një furgon të vjetër me miqtë e tyre dhe i ka lënë të gjitha prapa për shpërblimin e thjeshtë të luajtjes së muzikës,” tha Grohl në një deklaratë.

“Ajo që filloi si një projekt për të tërhequr përsëri perden në logjistikën DIY të mbushjes së të gjithë miqve dhe pajisjeve tuaja në një hapësirë ​​të vogël për muaj me radhë u kthye përfundimisht në kërkim të “Pse?”-së.

Filmi, i cili u njoftua për herë të parë vitin e kaluar, do të debutojë në Amazon Prime Video më 30 prill 2021.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img