E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

COVID-19, Italia regjistroi 551 viktima brenda 24 orëve të fundit

Duhet lexuar

spot_img

Italia ka raportuar më shumë se 18 mijë raste brenda 24 orëve të fundit si dhe 551 viktima si pasojë e sëmundje së COVID-19.

Sipas agjencisë së lajmeve italiane ANSA, vendi regjistroi të hënën më shumë se 13 mijë raste si dhe 386 të vdekur.

Bëhet e ditur se Italia kreu më shumë se 335 mijë teste gjatë 24 orëve të fundit, krahasuar me një ditë më parë ku u bënë më shumë se 169 mijë sosh.

Bota tash më shumë se 1 vit po përballet me pandeminë vdekjeprurëse të COVID-19, me këtë rast ka regjistruar 123 milionë raste si dhe 2.7 milionë viktima. Vendi më i prekur në botë si pasojë e virusit vdekjeprurës është SHBA-ja.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img