E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Çifti paditi Mercedesin sepse kanë frikë të ngasin veturën e tyre S-Class

Duhet lexuar

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Jo thjesht fjalë, Hysaj drejt PSG-së

Tashmë duke se koha e tij në Serie A përfundoi. Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë...

Uji i ngrohtë dhe banane, kombinimi perfekt për mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës por shumë njerëz shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Për shumicën e njerëzve, S-Class është makina më e mirë në botë, dhe për disa një makth i vërtetë.

Çifti nga Vancouver në Kanada gjithashtu i përket kësaj pakice. Në vitin 2017, Datong Yang dhe Guifang Huo blenë një S-Class të ri, S 550 dhe paguan 160,000 dollarë për të. Problemet e para fillojnë menjëherë.

Sipas Vancouver Sun, pas rreth 6,500 kilometrash, timoni u bllokua gjatë ngasjes. Pamja e pakëndshme i trembi aq shumë saqë ata e kthyen makinën në stacionin e servisit. Në qendrën e shërbimit Mercedes në Richmond, ata kontrollojnë sistemin e drejtimit dhe zbulojnë se gjithçka është në rregull.

Sidoqoftë, ndërsa S-Class u tërhoq në SHBA për shkak të problemeve me energjinë, dhe ato të prodhuara midis viteve 2015 dhe 2019, dyshimi për një mosfunksionim mbeti. Gjegjësisht, është përcaktuar që tranzitori në qarkun e kontrollit mund të mbinxehet, gjë që rezulton në fikjen e motorit.

Në përfaqësinë e Richmond, çiftit thuhet se u tha të vazhdonin drejtimin e makinës ose ta shisnin atë. Ata zgjodhën opsionin e tretë dhe parkuan makinën përgjithmonë në prill të vitit 2018. Yang tha se kishte frikë ta ngiste atë, por gjithashtu se nuk donte ta shiste makinën dhe t’ia kalonte problemin dikujt tjetër.

Ata gjithashtu raportuan te baza gjermane e Mercedes, e cila komentoi dhe tha se makina duhet të riparohet si pjesë e tërheqjes.

Në fillim të vitit 2019, çifti paditi një tregtar Mercedes në Kanada për një mosfunksionim jospecifik dhe humbje të kënaqësisë në vozitje.

Mercedes-Benz Canada thuhet se vazhdimisht shtyn procedurat gjyqësore, thotë Yung, duke theksuar se me këtë proces gjyqësor po lufton për sigurinë e familjes së saj si dhe pronarëve të tjerë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -