E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Zgjedhjet 2021

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021. Në këto zgjedhje, personi më i votuar ka dal të jetë kandidatja për president të Kosovës, Vjosa Osmani me 300,788 vota. Ndërsa listën e dhjetë personave më...

Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së tetë të Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia fituese me 438 mijë e 334 vota apo 49.95%. Partia e dytë ka dalë Partia Demokratike e Kosovës me...

KQZ me rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: LVV 49.95 %, PDK 16.9 %, LDK 12.64 % dhe AAK 7.07 %

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e...

Kështu do të ndahen ulëset në Kuvend pas numërimit final të votave

Qendra e Numërimit të Votave ka njoftuar se janë numëruar të gjitha votat e dërguara me postë. Duke marrë parasysh të gjitha votat e numëruara, fituesja e këtyre zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosja, ka marrë 57 mandate në Kuvendin e Kosovës. Ndërsa...

LVV thotë se ka fituar edhe në bastionin e Nismës, në Malishevë

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limaj edhe pse ndër vite si bastion të saj ka pasur Komunën e Malishevës, në zgjedhjet e fundit të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit kjo situatë ka ndryshuar.  Në Malishevë, prin Lëvizja Vetëvendosje me rreth 578...

Numërohen mbi 33 mijë vota nga diaspora, LVV merr mbi 26 mijë vota

Mbi 33 mijë vota nga diaspora janë numëruar deri të mërkurën (sot) në ora 09:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Sipas tabelës së rezultateve, nga saktësisht 33 mijë e 488, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë gjithsej 26 mijë e 79...

Numërohen mbi 17 mijë vota nga diaspora, LVV merr 12,700 vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me postë apo votave nga diaspora. Deri më tani janë numëruar 17 mijë e 159 vota nga rreth 56 mijë e 910 vota të aprovuara nga diaspora. Sipas të dhënave...

Numërohen mbi 14 mijë vota nga diaspora, LVV merr më shumë se 10 mijë

Në Qendren e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tani ka konfirmuar 56 mijë e 910 vota nga diaspora. KQZ i ka refuzuar rreth 22 mijë vota si të pavlefshme. QNR ka përfunduar numërimin...

Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV merr rreth 15 mijë vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta. Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e...

Numërohen mbi 18 mijë vota me kusht, LVV merr mbi 9 mijë vota

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) është duke vazhduar procesi i numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta. Sipas të dhënave të fundit deri tani janë numëruar 18 mijë e 571 vota. Vetëvendosje ka marrë...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...