E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Uncategorized

Reperi shqiptar i cili po argëton publikun amerikan

Publiku amerikan është duke njohur një talent tjetër në fushën e RAP muzikës. Donat Halimi i njohur si Euro_money, është i lindur në Prishtinë dhe në moshën 3 vjeqare, u shpërngul me familjen e tij nga Kosova për të vazhduar...

Një avokado në ditë parandalon sëmundjet e zorrëve

Avokadot kanë vlera të mëdha shëndetësore. Një studim i ka gjetur se përfshirja e avokados në dietën tuaj mund të ndihmojë në promovimin e shëndetit të zorrëve. Zorrët janë organe që mbushen me trilion bakterie dhe mikrobe tjera, prandaj kujdesi ndaj...

Drejtori i policisë Samedin Mehmeti takon ambasadorin britanik, dakordohen për bashkëpunim

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka pritur në takim zyrtar ambasadorin e Britanisë së Madhe Nicholas Abbott. Takimi rezultoi edhe me gatishmërinë e vazhdimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë dhe mbështetjes ne fusha specifike në mes të...

Gruaja i bëri punët e shtëpisë për 5 vjet, gjykata detyron burrin ta paguajë

Në një rast të veçantë, një gruaje kineze i është dhënë kompensim për punët e shtëpisë që bëri gjatë martesës së saj. Pas një debati të madh në lidhje me vlerën e punës në shtëpi, Znj. Wang iu dhanë 50,000...

Katër zgjedhje në jetë i ndajnë ata që veprojnë nga ata që ëndërrojnë

Praktikoni zakonet e thjeshta që kanë ndihmuar Gates të bëhet ndër personat më të pasur në botë Bill Gates ka dhënë këshilla mjaftueshëm se si të bëni një jetë të suksesshme ose të udhëhiqni një biznes të suksesshëm. Kufiri i...

iPhone 13 do ta ketë ekranin gjithmonë të ndezur

Duke qenë se është viti 2021, flitet shumë për iPhone-in e ri. Megjithëse është ende herët për detaje, spekulohet se modeli i ri i pajisjes së Apple mund të ketë një ekran gjithmonë të ndezur.   Thuhet se, ekrani efikas 120Hz...

Fitim Havolli: Gjatë kohës së pandemisë u infektuan me Covid-19 mbi 1200 infermierë në Kosovë

Infermieri dhe kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Fitim Havolli, në një intervistë ka thënë se gjatë kohës së pandemisë u infektuan me Corona Virus mbi 1200 infermierë në Kosovë. “Prej marsit deri më tani 1200 e më shumë...

Dita Ndërkombëtare e Internetit te Sigurt, disa nga rreziqet

Rreziqet nga përdorimi i internetit rriten sa më shumë që fëmijët shkathtësohen në përdorimin e pajisjeve të teknologjisë informative. Ata krijojnë një lloj pavarësie, e cila mund të nxisë zbulimin dhe gjetjen e mjeteve dhe mënyrave të komunikimit dhe informacioneve...

Një seri tërmetesh të fuqishme regjistrohen në Oqeanin Paqësor

Katër tërmete me magnitudë mbi 6 të shkallës rihter janë regjistruar brenda një ore në Oqeanin Paqësor, me lëkundjen më të fuqishme 7,2 i shkallës rihter.   Tërmeti është regjistruar rreth 400 kilometra larg ishullit të Kaledonias së Re, që ndodhet...

Kush është Adnan Merovci – kandidati me numrin 58 nga LDK

Pas miratimit dhe certifikimit të kandidatëve për deputet në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që do të mbahen më 14 shkurt 2021, në listën zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës numrin 58 e mban Adnan Merovci. Portali ynë ka siguruar një...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Gold AG sot publikon këngën e re

Këngëtari projektin e radhës do e publikoi solo. Pas bashkëpunimit me Nikollë Nikprelaj, Gold AG ka përgatitur projektin e ri Ai...