E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Rrjete Sociale

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg përdor aplikacionin Signal për të komunikuar

Zuckerberg u zbulua se po përdorte Signal duke publikuar numrin e tij të telefonit, i cili konfirmoi se drejtori i Facebook po përdorte aplikacionin, edhe pse kompania që ai themeloi ishte në qendër të një skandali të shkeljes së...

Mark Zuckerberg tani dëshiron Instagram për fëmijë!

Një grup deputetësh demokratë i shkruan Mark Zuckerberg këtë javë për të bërë presion mbi të për të informuar publikun në lidhje me planet për versionin Instagram për fëmijët. Gjatë një seance muajin e kaluar, Zuckerberg konfirmoi raportin e BuzzFeed...

Pakistani heqë ndalesën për përdorimin e TikTok

Agjencia rregullatore e medias e Pakistanit të enjten rivendosi përdorimin e TikTok, pasi një gjykatë e ndaloi atë javë më parë dhe u kërkoi autoriteteve të sigurojnë që ajo të mos ketë përmbajtje “vulgare”. Gjykata në Peshawar kishte lëshuar ndalimin...

Facebook i bllokon një video familjares së Trump-it, ku paraqitet ish-presidenti amerikan

Facebook ka hequr një video të ish-presidentit amerikan Donald Trump nga faqja e nuses së djalit të tij, Lara Trump. Gjiganti i mediave sociale ndaloi Trump-in nga platforma e tij në janar pas trazirave nga mbështetësit e tij në ndërtesën...

Postimi i parë në Twitter shitet për 2.9 milionë dollarë

Drejtori i Përgjithshëm i Twitter Jack Dorsey shiti shkrimin e tij të parë në Twitter, dhe ky është po ashtu shkrimi i parë në këtë rrjet social. Oferta përfundimtare ishte 2.9 milionë dollarë. Shkrimi u bë më 21 mars 2006. Ai...

​Mesazhi i parë në Twitter u shkrua saktësisht 15 vjet më parë

Pikërisht 15 vjet më parë, më 21 mars 2006, drejtori i Twitter, Jack Dorsey shkroi mesazhin e parë në rrjetin social. "Unë hapa një llogari në Twitter," thuhej në mesazhin e parë në Twitter, i cili tani ka më shumë...

Ana shfaqet me rroba sportive duke theksuar të pasmet

Modelja ka joshur fansat në rrjete sociale. Modelja e njohur Ana Cheri ka provokuar ndjekësit e Instagramit sërish, shkruan lajmi.net. Ana nuk lë që fansat e saj të mërziten pa praninë e saj, duke qenë aktive në këtë rrjet social ku...

Kylie vishet me kostum të ngushtë dhe transparent, ‘ngacmon’ ndjekësit

Kylie duket e parezistueshme në fotot e fundit. Kylie Jenner, e cila është një ngs anëtaret e familjes së famshme Kardashian-Jenner, vazhdon të mbetet ndër emrat më të komentuar të shoubizit. Së fundi, ajo postoi disa fotografi në llogarinë e saj...

Sulm hakerësh “jashtëzakonisht agresivë” nga Kina, viktimë organizatat amerikane

Mijëra organizata amerikane janë prekur dhe Qeveria e SHBA-së u ka bërë thirrje përdoruesve të Exchange që të instalojnë azhurnimet e sigurisë. Të paktën 30,000 organizata amerikane thuhet se janë prekur nga një sulm hakerësh kinezë “jashtëzakonisht agresivë”. Eksperti i sigurisë...

Instagram prezanton një mundësi të re interesante

Instagram është duke prezantuar një mundësi të re, e cila do të lejojë më shumë njerëz të flasin drejtpërdrejt në të njëjtën kohë. Ky është një funksion i quajtur “Dhoma të Drejtpërdrejta” dhe lejon deri në katër pjesëmarrës në një...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

MAPL ndanë rreth 4.35 milionë euro për komunat, në kuadër të Grantit të Performancës Komunale

Është mbajtur takimi i Komisionit të Grantit të Performancës Komunale në përbërje të përfaqësuesve të Ministrisë së Administrimit të...