E martë, 19 Janar, 2021
No menu items!

Rrjete Sociale

Tik Tok ka një lajm të keq për përdoruesit nën moshën 16-vjeçare

Aplikacioni popullor për postimin e videove TikTok njoftoi “mbylljen” automatike të të gjitha llogarive që u përkasin të miturve nën 16 vjeç . Qëllimi është të mbrojë përdoruesit e vegjël nga kërcënimet kibernetike. Kjo automatikisht do t’i kthejë llogaritë në...

Parler fshihet nga interneti, pasi Amazon ‘shkëputi’ mbështetjen

Aplikacioni i medieve sociale Parler është fshirë nga interneti pas trazirave në Washington DC. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Amazon, i cili kishte siguruar mjetet në internet për të ekzekutuar aplikacionin, informoi Parler se do të ‘shkurtonte’ mbështetjen nga...

Receta e dielle-s, Qysh me përgatitë ëmbëlsirë me qumësht?

A keni përgatitur ndonjëherë ëmbëlsirë me qumësht? Ose thënë ndryshe, a keni menduar ndonjëherë se përbërësi kryesor i një ëmbëlësire mund të jetë qumshti? Më poshtë ne po ju prezantojmë të një ëmbëlsirë me qumësht. Një recetë që përgatitet lehtë, edhe nëse...

Valë e regjistrimeve në ‘Signal’, pasi Elon Musk kërkoi që ndjekësit “të largohen nga WhatsApp”

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të koduara që shet veten si një shërbim i përqendruar në privatësi po ndryshon kushtet e tij të shërbimit dhe po i detyron përdoruesit të ndajnë të dhëna personale me Facebook, kompania e tij mëmë. Sipas...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pozoi e zhveshur në mes të dëborës, këngëtarja tregon prapaskenat

Këngëtarja kosovare, Vera Smolica, mori jo pak vëmendje me foton e fundit të hedhur në Instagram, ku pozoi me...