E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
No menu items!
spot_img

Teknologji

Garë mes Nevera, BMW M5 dhe Porsche – shikoni se kush fitoi

Mat Watson nga kanali i YouTube Carwow, ka publikuar një video tjetër në të cilën ai teston super veturat. Këtë herë ai filmoi një garë ndërmjet Nevera, një BMW M5 dhe një Porsche Taycan. Shikoni si dukej. https://www.youtube.com/watch?v=zwlKCxaLBns&t=1s Pas kësaj videos Mat Rimac...

Televizori ‘i palosshëm’ OLED R i LG kushton deri në 100,000 dollarë

Televizori inovativ OLED R i LG kushton 100,000 dollarë, të paktën në tregun amerikan. Ai është një TV 4 inç 65 inç që mund të shikohet nga kënde të ndryshme. Ekrani mund të ulet, dhe megjithëse i mungon shkëlqimi si kompletet...

Kjo është Audi më e shpejtë në botë

Pasi Tesla prezantoi Model S Plaid si veturën me përshpejtimin më të mirë në garën e veturave rrugore, nuk u desh shumë për të pritur një përgjigje. Kjo është bukuroshja e Audi A7 Sportback, në edicionin RS. Por, ndryshe nga RS,...

Këto janë 15 veturat më të çuditshme në botë

Gjatë historisë njerëzore, vetura ka ndikuar shumë në mënyrën se si udhëtojmë dhe jetojmë. Por përgjatë asaj rruge të gjatë historike, janë shfaqur disa koncepte të pazakonta, pamja e të cilave mund t’ju mahnitë. Në video, hidhni një vështrim në 15...

Elon Musk zbulon anijen-dron të SpaceX për ulje raketash në det

Njeriu i parë i SpaceX, Elon Musk, zbuloi një anije të re dron autonome përmes Twitter. Anija me dron u emërua A Shortfall nga Gravitas ose ASOG Theft, dhe prova e parë u krye të premten e kaluar. Ai thuhet se...

Audi e-tron GT në provë – sportiv, luksoz dhe mbi të gjitha i ‘zgjuar’

Vetura Audi e-tron GT u testua dhe tashmë janë parë funksionet inteligjente e kësaj veture elektrike. “Të gjithë ndjekin Tesla-n”, thuhet shpesh kur bëhet fjalë për veturat elektrike. Audi e-tron GT quattro është ai që jo vetëm që ndjek pas, por...

Ja se si mund ta kontrolloni nëse telefoni juaj është i papërshkueshëm nga uji – pa përdorur as edhe një pikë uji!

Nëse keni dyshuar ndonjëherë në rezistencën ndaj ujit të telefonit tuaj inteligjentë ose për ndonjë arsye keni dashur ta kontrolloni, ekziston mundësia ta bëni – dhe atë pa pasur nevojë as edhe për një pikë uji. Kjo pasi që, sipas...

“Pallati në binarë”, treni 350 milionë dollarësh brenda të cilit nuk mungon asgjë – nga tavani i xhamit e deri të vagonët që zgjerohen...

Koncepti i trenit të ri luksoz brenda vetes ka hapësirë panoramike, ku pjesa e tavanit është e punuar nga xhami e pjesët anësore zgjerohen për të krijuar hapësirë të mjaftueshme si tarraca. Bëhet fjalë për kryeveprën e të birit të...

Xiaomi do të ketë një kamerë selfie plotësisht të padukshme poshtë ekranit

Xiaomi ka kohë që po punon në kamera të vendosura poshtë ekranit, por ende nuk ka smartphone në treg që i përdor ato. Sidoqoftë, kjo së shpejti do të ndryshojë. Mi 10 Ultra ishte menduar të ishte telefoni i parë...

Opel po e kthen markën Manta – zbulohen disa veçori të veturës

Opeli synon të ringjallë emrin Manta dhe ta përdorë atë për një veturë elektrike që arrin në mes të kësaj dekade. Modeli elektrik Manta do të jetë pjesë e shndërrimit të Opel në një markë që prodhon ekskluzivisht vetura elektrike....
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...