E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Internet

Drejtori financiar i Twitterit, Segal: Llogaria e Trumpit është bllokuar përgjithmonë

Donald Trump nuk do të lejohet të kthehet në Twitter nëse kandidon sërish për ndonjë post publik, tha drejtori financiar i kësaj kompanie, Ned Segal. “Mënyra se si funksionon platforma jonë është se sapo të jeni hequr, kjo është ajo....

Këto janë 10 videot më të pëlqyera në YouTube, prin “Despacito”

Në bazë të rënditjes së fundit që janë bërë në platformën Youtube, del se 10 videot më të pëlqyera janë këngët muzikore. Edhe pse YouTube ofron një bibliotekë të gjerë me përmbajtje jo-muzikore, duket se konsensusi është që, videot muzikore...

Elon Musk do të dërgojë turistët e parë në hapësirë ​​deri në fund të vitit 2021

Linja ajrore tregtare SpaceX, në pronësi të miliarderit kapriçioz Elon Musk, njoftoi të hënën se synon të dërgojë katër njerëz në hapësirë ​​deri në fund të vitit në anijen Crew Dragon si pjesë e misionit Inspiration4. “Ky mision do t’u...

Adoleshentët bëjnë zbulimin spektakolar, identifikojnë katër planetë të rinj

Dy adoleshentë të moshës 16 dhe 18 vjeç kanë zbuluar katër planetë të rinj që rrotullohen rreth yllit më të ndritshëm të quajtur TOI-1233 dhe janë bashkë-autorë të një punimi të botuar në “The Astronomical Journal”, raporton Forbes. Kjo është...

Policia mbylli ‘tregun më të madh të paligjshëm në botë’, kishte më shumë se 500 mijë përdorues

Autoritetet thonë se platforma darknet kishte gjysmë milioni përdorues, ku tregtoheshin droga, para të falsifikuara, të dhëna të kartave të kreditit të vjedhura, karta SIM anonime dhe viruse. Operatori i dyshuar u arrestua në Gjermani. Prokurorët gjermanë në qytetet Koblenz...

Netflix lajmëron se do të nxjerrë një film të ri çdo javë gjatë këtij viti

Gjiganti i transmetimit zbuloi planet gjatë së martës, për të promovuar një film të ri në çdo javë gjatë 12 muajt e ardhshëm. Disa nga filmat përfshijnë: “The Harder The Fall” me protagonistë Regina King dhe Idris Elba. Jonathan Majors,...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...