E enjte, 21 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Auto

Garë mes Nevera, BMW M5 dhe Porsche – shikoni se kush fitoi

Mat Watson nga kanali i YouTube Carwow, ka publikuar një video tjetër në të cilën ai teston super veturat. Këtë herë ai filmoi një garë ndërmjet Nevera, një BMW M5 dhe një Porsche Taycan. Shikoni si dukej. https://www.youtube.com/watch?v=zwlKCxaLBns&t=1s Pas kësaj videos Mat Rimac...

Kjo është Audi më e shpejtë në botë

Pasi Tesla prezantoi Model S Plaid si veturën me përshpejtimin më të mirë në garën e veturave rrugore, nuk u desh shumë për të pritur një përgjigje. Kjo është bukuroshja e Audi A7 Sportback, në edicionin RS. Por, ndryshe nga RS,...

Këto janë 15 veturat më të çuditshme në botë

Gjatë historisë njerëzore, vetura ka ndikuar shumë në mënyrën se si udhëtojmë dhe jetojmë. Por përgjatë asaj rruge të gjatë historike, janë shfaqur disa koncepte të pazakonta, pamja e të cilave mund t’ju mahnitë. Në video, hidhni një vështrim në 15...

Audi e-tron GT në provë – sportiv, luksoz dhe mbi të gjitha i ‘zgjuar’

Vetura Audi e-tron GT u testua dhe tashmë janë parë funksionet inteligjente e kësaj veture elektrike. “Të gjithë ndjekin Tesla-n”, thuhet shpesh kur bëhet fjalë për veturat elektrike. Audi e-tron GT quattro është ai që jo vetëm që ndjek pas, por...

Opel po e kthen markën Manta – zbulohen disa veçori të veturës

Opeli synon të ringjallë emrin Manta dhe ta përdorë atë për një veturë elektrike që arrin në mes të kësaj dekade. Modeli elektrik Manta do të jetë pjesë e shndërrimit të Opel në një markë që prodhon ekskluzivisht vetura elektrike....

Diapazoni mbi 700 km: Po vjen vetura diellore

Për vite, prodhuesit kanë punuar në automjete që duan të rrisin gamën e baterisë me fotovoltaikë në çati. Të dhënat kryesore tingëllojnë mbresëlënëse. Sedani i veshur me qelizë diellore “One Solar” nga prodhuesi holandez Lightyear premton 725 kilometra me vetëm...

Shikoni si duket kur vetura me gaz shpërthen në rrugë

Është një mrekulli e vërtetë që askush nuk u lëndua rëndë në aksident. Pamjet tregojnë një veturë në një qytet kinez. Trafiku po zhvillohet normalisht, por një veturë përpara e tipit Toyota shpërthen papritmas. Shpërthimi shpërndau copa të veturës nëpër rrugë, dhe...

Po vjen vetura elektrike e Renault Megane

Renault nuk dëshironte të jepte shumë hollësi, por zbuloi se modeli i ri elektrik do të quhet Megane E-Tech Electric. Më pak se një vit pas prezantimit të konceptit Renault Megane eVision, i cili njoftoi modelin e prodhimit elektrik, prodhuesi...

Volkswagen zbulon Golf R të ri

jë vëllim i madh i hapësirës së bagazhit (nga 611 në 1,642 litra), hapja automatike e derës së pestë dhe hapësira më e madhe e këmbëve për pasagjerët e sediljeve të pasme, bëjnë që Golf i ri të jetë...

Tërheqje në të gjithë botën për 43,000 Porsche Taycan

Për shkak të problemeve me elektronikën, më shumë se 43,000 modele të Porsche Taycan duhet të kthehen në punëtori. Disa ditë më parë u bë e njohur se Porsche po përgatiste një tërheqje në mbarë botën për veturat e saj...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...