E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Auto

Një shofer i paduruar i BMW-së ndërroi korsi dhe më pas përfundoi në një barrierë betoni

Është fat që askush nuk u lëndua rëndë. Kamera nga një veturë kap një moment kur përpara saj shfaqet BMW Seria 5, dhe  shoferi i së cilës po lëvizë më shpejt se pjesëmarrësit e tjerë në këtë autostradë në Kaliforni. Dhe...

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

Besoni apo jo, një nga Mercedes-et më të njohur të të gjitha kohërave po feston 50 vjetorin e lindjes. Kjo është një makinë që është gdhendur thellë në kujtesën e shumë tifozëve të makinave, madje edhe atyre që nuk janë...

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovative në përputhje të plotë me traditën e markës franceze. Ky...

Tatra 700 – vetura luksoze që askush nuk e dëshironte

Ka kaluar saktësisht një çerek shekulli nga prezantimi i makinës së fundit të pasagjerëve të markës së famshme nga Çekia. Tatra është një emër me një histori të pasur që daton që nga shekulli i 19-të. Ky prodhues çek i makinave...

Lamborghini gjatë pandemisë kishte vitin e tij më fitimprurës ndonjëherë

Të ardhurat mund të jenë zvogëluar, por përzierja e duhur e veturave sportive me gjashtë figura dhe super veturat multimilionëshe do të thoshte që viti 2020 ishte larg humbjes. Periudha gjatё pandemisё ishte gjithashtu viti më fitimprurës i Lamborghinit në...

Qëndronte i “konservuar” për 35 vjet, zbulohet një Porsche super i rrallë – një makinë që përmbante një mrekulli të vërtetë

Porsche 550 Spyder është një veturë interesante ekskluzive dhe secila prej tyre ka një histori. Dhe një histori të veçantë ka edhe një e tillë që kishte qëndruar “e konservuar” për 35 vjet. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë...

Djali me një Lamborghini Urus kërcen mbi një Lamborghini Aventador

Michael Hyssong, njeriu prapa kanalit në YouTube Street Speed ​​717, bëri një kërcim të madh pasi u hodh me Ram TRX mbi një lumë në fillim të vitit. Videoja ka grumbulluar gati dy milionë shikime në vetëm tre muaj, kështu...

Testi i qëndrueshmërisë: Porsche kaloi 5 mijë km duke vozitur me shpejtësi konstante prej 300 km / orë

Testi u krye në pistën Nardo në Itali si pjesë e provave përfundimtare të modelit të ri 911 GT3. Reputacionin e fituar me vështirësi gjatë gjithë historisë, Porsche e mban duke i nënshtruar secilit model teste më rigoroze para se...

Audi largon 150 mijë vetura, kompania ende në kërkim të shkakut të gabimit

Aurid është detyruar të tërheqë më shumë se 150,000 njësi të A3, si dhe S3 dhe RS3 sportive. Këta janë shembuj në tregun amerikan dhe arsyeja e tërheqjes është mundësia e mos aktivizimit të jastëkut të pasagjerit. Tërheqja përfshin 113,164 kopje...

Mercedesi ka prezantuar një edicion të rifreskuar të CLS

Versioni i ridizajnuar në mënyrë të denjë i veturës luksoze, “Coupe” të Mercedes ka sjellë me vete disa ndryshime kozmetike. Tre vjet pas prezantimit të gjeneratës së tretë të modelit CLS në Stuttgart, ata kanë përgatitur një edicion të ridizajnuar...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ngrënia e fëstëkëve para gjumit do t’ju ndihmojë të flini më mirë

A nuk është mirë kur përgjigja për një nga problemet e jetës përfshin një meze të lehtë të shijshme?...