E hënë, 6 Shkurt, 2023
No menu items!
spot_img

Aplikacione

Lojtarët mund të marrin kriptovalutë në vend të parave në GTA 6

Kur më në fund do të dalë në treg, Grand Theft Auto 6, ajo mund t’i shpërblejë lojtarët me kriptovalutë. Dihet që pas një misioni të suksesshëm, lojtarët marrin një shumë të caktuar parash. Tom Henderson pretendon se kjo praktikë...

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok – ky është djaloshi që fiton rreth 20 mijë dollarë vetëm për një...

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në njerëz të të gjitha moshave, racave dhe prejardhjeve, duke shpërndarë...

Sa kushton të nënshkruash Messin në lojën FIFA 21?

Legjenda argjentinase e Barcelonës, Lionel Messi ishte në prag të largimit nga Barcelona verën e kaluar, por vendosi të qëndrojë edhe një vit, mirëpo në lojën FIFA 21 është në dispozicion për ta blerë atë qysh tani. Fituesi i gjashtë...

Helikopteri i zgjuar ‘Ingenuity’ e kryen fluturimin e parë historik në planetin Mars

Faqja zyrtare e NASA-s, kёtё javё njoftoi se helikopteri ‘Ingenuity’ Mars i NASA-s u bë aeroplani i parë në histori që bëri një fluturim të mundësuar dhe të kontrolluar në një planet tjetër. Ekipi i ‘Ingenuity’ në Laboratorin e...

“Fëmijët nën 13 vjeç mbajini larg Instagram-it”: Kjo është thirrja për Zuckerberg nga një grup avokimi

Një grup avokimi i bëri thirrje të enjten shefit ekzekutiv të Facebook, Mark Zuckerberg, të anulojë planet për të lëshuar një version të aplikacionit të famshëm për ndarjen e fotove në Instagram për fëmijë nën 13 vjeç, duke thënë...

Apple nuk do ta bëjë më zërin e Sirit zё tё femrёs si parazgjedhje

Siri i Apple së shpejti do të ndalojë së parazgjedhuri zërin femëror. Kompania tha të mërkurën se pajisjet e saj mobile do t'u kërkojnë përdoruesve të zgjedhin nga një gamë zërash kur vendosin ndihmësin virtual. Apple aktualisht lejon përdoruesit të...

A mund të mësoni vërtet një gjuhë me aplikacionin Duolingo?

Duolingo është një uebfaqe dhe aplikacion për celularë për mësimin e gjuhëve tё huaja. Pёrgjigja ёshtё se jo, nuk do të mund tё mësoni gjuhë me Duolingo. Sidoqoftë është një mjet i shkëlqyeshëm për t'ju ndihmuar të mësoni një të...

Iniciativa Sony PS “Play At Home” (Luaj nё Shtёpi) 2021 me 10 lojëra falas

Si pjesë e iniciativës së tyre Play At Home 2021, Sony PlayStation do të lëshojë 10 lojëra falas - përfshirë Horizon Zero Dawn të PS4. Tё luajturit lojëra ёshtё bërë pjesë e rëndësishme e jetës së përditshme të shumë njerëzve,...

Kush i ka shpikur Emoji-t dhe kur u bë zbulimi ityre?

Kur janë krijuar për herë të parë emoji?   Shpeshherë mund ta keni dëgjuar shprehjen një fotografi është sa 1000 fjalë, Kjo shprehje do të thotë se çfarë sheh mund ta shprehë shumë më mirë një emocion sesa fjalët. Kjo mund të...

Ky aplikacion ndan shumicën e të dhënave tuaja: A po e përdorni edhe ju?

Në hulumtimin e kompanisë pCloud, e cila merret me ruajtjen e të dhënave “në re”, Instagram është aplikacioni më invaziv që përdoruesit përdorin çdo ditë. Ky aplikacion, sipas hulumtimit, ndan një marramendëse 79% të informacionit personal të përdoruesve me kompani...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...