E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Teknologji

iPhone 13 me bateri më të madhe dhe sensor ultrawide

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve. Kjo është një...

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton shumë më lirë se modelet luksoze

Hongqi vitin e kaluar prezantoi modelin më prestigjioz, i cili tërheq vëmendjen me pamjen e tij, luksin, por edhe çmimin. Kanali YouTube i Wheelsboy sjell një përmbledhje të hollësishme të limuzinës kineze. Makina Hongqi H9 shpesh nga disa shihet si S-Class...

Amazon ndryshon logon e aplikacionit që i ngjante Adolf Hitler-it

Amazon ka ndryshuar logon e saj kryesore shopping-app, pasi klientet thanë se po ngjason në mustaqet e Adolf Hitler-it. E nisur në janar, ikona paraqet një shirit s blu me një logo “buzëqeshje” të Amazon, shkruan BBC. Por, disa vëzhgues thanë...

Snapchat, s*kschat

Erika, një 20-vjeçare zeshkane me sy të kaltër, fiton rreth 1 milionë lekë në “Snapchat”. Ajo shet fotot e saj gjysmë te zhveshura, të cilat joshin jo pak njerëz. Të rinj, të moshuar, beqarë e të martuar, lënë kokën...

Aston Martin F1, bëhet partner me Crypto.com

Kompania e këmbimeve, Crypto.com, ka firmosur një marrëveshje me ekipin britanik të makinave luksoze Formula 1, Aston Martin. Zyrtarë për të dyja kompanitë thanë se markat do të “bashkëpunojnë për të sjellë përvoja dhe mundësi ekskluzive për tregtarët dhe adhuruesit...

Toyota Yaris shpallet vetura e vitit 2021 në Evropë

Gazetarë që fushë të tyre kanë veturat dhe automobilizmin, kanë zgjedhur sot veturën e vitit 2021 për Evropën. Fituese e këtij çmimi është vetura japoneze, “Toyota Yaris”. https://www.youtube.com/watch?v=EGPlKgoh6L0 Fituesi është nxjerr me votat e 59 gazetarëve nga 22 vende evropiane. modeli “Yaris”...

Airoporti më i madh në botë – aeroporti i Stambollit merr kryesimin në Evropë

Aeroporti i Stambollit ka marrë kryesimin në Evropë sa i përket numrit më të madh të fluturimeve. Sipas raportit të Organizatës Evropiane të Sigurisë së Navigacionit Ajror (EUROCONTROL), Aeroporti i Stambollit javën e kaluar ka pasur më së shumti fluturime,...

Vetura elektrike që kushton 4500 dollarë

Numri i kopjeve të shitura të një makine elektrike të lirë kineze me një çmim prej 4,500 dollarësh, tejkaloi numrin e makinave Tesla të shitura në Kinë. Kjo makinë shumë kompakte provoi të ishte një hit i vërtetë i vogël...

Këto janë veturat që zakonisht u ulët kilometrazhi

Heqja e kilometrave është një nga mashtrimet më të zakonshme në tregun e makinave të përdorura që mund të dëmtojë drastikisht klientin. Shoferët evropianë zakonisht ndërrojnë makinat e tyre çdo tre deri në pesë vjet, që do të thotë se...

Dëgjoni zhurmën e ndezjes së motorëve të F-22 Raptor, tmerrit amerikan të ajrit

Gjuajtësi amerikan i gjeneratës së pestë F-22 Raptor konsiderohet aktualisht si avioni më i avancuar në botë duke siguruar një superioritet në ajër që nuk ka asnjë shtet tjetër. Madje, SHBA-të nuk lejojnë eksportimin e këtij avioni duke qenë të...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...