E martë, 18 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Teknologji

Richard Mille prezantoi një orë dore që kushton 821 mijë euro

Partneriteti i McLaren me Richard Mille ka rezultuar në një orë të re të shtrenjtë. Është një model RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren Speedtail, çmimi i të cilit është pak më shumë se 821 mijë euro, ose gati një milion...

Koleksioni mahnitës me Ferrari – pesë veturat që vlejnë hiq më pak se mbi 15 milionë dollarë

Youtuberi i njohur Z. JWW, mori një ftesë nga salloni i Ferrarit në Colchester. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një qytet historik të tregut në rajonin e Essex të Anglisë. Dhe ai aty ishte i ftuar për të xhiruar...

Ky është një karvan që do të ‘trondisë’ Evropën

Pas lëkundjes së tregut në Amerikë deri në thelb, prodhuesi ekskluziv ka një trajtim për Evropën. Genesis vazhdon të zgjerojë gamën e saj dhe tani po sjell karvanin e saj të parë në skenë. G70 është modeli më i vogël në...

Richard Mille prezantoi një orë dore që kushton 821 mijë euro

Partneriteti i McLaren me Richard Mille ka rezultuar në një orë të re të shtrenjtë. Është një model RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren Speedtail, çmimi i të cilit është pak më shumë se 821 mijë euro, ose gati një milion...

Policia nuk mund t’a besonte atë se çfarë kishte vendosur ky njeri mbi veturën e tij

Policia ndaloi një Ford që kishte një ngarkesë të paligjshme në çati. Patrulla e policisë mbeti e habitur pasi morën një telefonatë për një rast të habitshëm, se një veturë Ford po mbarte diçka të ‘çuditshme’ mbi çatinë e saj. Ata...

Samsung po investon deri në 151 miliardë dollarë në prodhimin e çipave

Prodhues të tjerë të mëdhenj të çipave, të tilla si Intel me bazë në SHBA dhe TSMC i Tajvanit, po planifikojnë gjithashtu investime të mëdha për të zgjeruar kapacitetin e prodhimit për të përmbushur kërkesa të mëdha, të cilat...

Harrojini portofolat – ja pse pagesa me smartphone është më e lehtë dhe më e sigurt

5 arsye pse duhet të konsideroni pagesat nga celulari. Pjesa më e madhe prej nesh zakonisht dalin nga shtëpia me këto 3 objekte: çelësat, portofolin dhe celularin. Nëse doni të bëni një blerje, përdorimi i këtyre 3 objekteve është lehtësuar...

Mori miliona ndihma dhe i shpenzoi paratë për vetura të shtrenjta, tani është në burg

Një shembull tjetër i keqpërdorimit të ndihmës shtetërore. Mustafa Qadiri, 38 vjeç, mori më shumë se 5 milionë dollarë nën Programin e Mbrojtjes së Paycheck (PPP). Sidoqoftë, në vend që të përdorte paratë për të zhvilluar biznesin e tij, ai i...

Motorola planifikon të karikojë celularët në ajër

Prodhuesi i telefonave celularë Motorola po punon për karikimin pa tel në një distancë prej disa metrash. Karikimi pa tel përmes induksionit tani është një tipar standard i modeleve të telefonave celularë. Motorola e ka hequr këtë funksion deri më tani...

Për të vozitur këtë veturë nuk ju duhet një patentë shofer

Citroen Ami – një veturë e re elektrike mjaft praktike. Prodhuesi francez i veturave Citroen ka bërë një kthesë të vogël në kompaninë e veturave me veturën e saj plotësisht elektrike. Emri i tij është Ami dhe merret me qira për...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Richard Mille prezantoi një orë dore që kushton 821 mijë euro

Partneriteti i McLaren me Richard Mille ka rezultuar në një orë të re të shtrenjtë. Është një model RM 40-01...