E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Udhëtime

Kjo do të jetë pasaporta më e vlefshme në botë pas pandemisë

Ka 227 destinacione të ndryshme udhëtimi në të gjithë botën që kërkojnë një pasaportë për të hyrë në kufij. Asnjë vend nuk ka garantim të hyrjes në secilin vend, por lëvizja në rritje globale lejon që ata që janë në...

Erupsioni i vullkanit në Islandë tërheq mijëra turistë që bëjnë fotografi shumë pranë llavës

Turistët janë nisur drejt jugut të Islandës, në mënyrë që të kapin pamjet e përsosura të llavës që del nga erupsioni i vullkanit, madje duke u afruar vetëm disa mitra ndaj masës së zjarrtë të lëvizshme. Fotografitë që i tregojnë...

Laguna e re gjeotermale në Islandë do të hapet vitin e ardhshëm

Në Islandë, një lagunë mahnitëse është vendosur të hapet, duke u mburrur me një bar notues dhe pamje marramendëse të oqeanit. Me miliona njerëz dynden atje për të pushuar, vendi është i njohur për burimet e tij gjeotermale. Në këtë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Simmons: Tri çështjet që duhet të hetohen lidhur me keqpërdorimet në EULEX

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons, i cili ka paralajmëruar se shumë shpejt do të raportojë në Kuvendin e Kosovës...