E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Sport / Fitnes

Tri këshilla të rëndësishme për fillestarët në vrapim

Shumëkush vendos të fillojë vrapimin për të humbur kilogramët e tepër dhe për t’u kthyer në formë, mirëpo fillestarët duhet t’u kushtojnë vëmendje disa gjërave. Vrapimi konsiderohet si një prej formave më të mira të ushtrimeve për të përmirësuar gjendjen...

Nutricionisti shpjegon pse duhet ta ngrini avokadon

A keni dëgjuar që avokado është një frut? Shpesh është e vështirë ta krahasojmë me luleshtrydhen apo mollën. Për shkak të pamjes, ne mendojmë se është një perime. Fruti përmban sasi të shumta yndyrash dhe ka nivele të ulëta...

Nicole Scherzinger shfaq fizikun e formësuar me veshje sportive, ndërsa pozon me Thom Evans

Së fundmi është raportuar se ajo do të jetë paneliste në serinë e pestë të “The Masked Singer”. Dhe Nicole Scherzinger ka treguar tashmë se nuk po pushon asnjë moment, duke zbuluar se po punon pa pushim. 42-vjeçarja në disa postime...

Pesë gabime më të shpeshta të cilat duhet t’i evitoni gjatë stërvitjeve

Keni vendosur të shkoni në palestër, tashmë ushtroni muaj të tërë, mirëpo ju duket se nuk po arrini rezultate… Vazhdimisht pësoni lëndime të cilat jua pamundësojnë ushtrimet e rregullta? Është e sigurt që po bëni diçka gabim, ndoshta mu disa...

Vajzat nga Prishtina fitojnë Kupën e Kosovës në Basketboll

Sot nga ora 14;00 u zhvillua ndeshja nga liga e femrave ndërmjet ekipeve KBF Prishtina - KBF Bashkimi. Ndeshja u zhvillua në Suharekë, e nga aty vajzat nga Prishtina dolen me fitore të Kupës së Kosovës. Në këtë ndeshje më...

Zbuloni sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ditë, me shpresën se ky lloj aktiviteti fizik përmirëson shëndetin. Ekspertët kanë rekomanduar gjithnjë që njeriu duhet të kryejë aktivitet fizik çdo ditë dhe të paktën të...

Abuzimi (keqpërdorimi) me hormone steroide! Ku është roli i endokrinologut?

Shpesh mund të dëgjojmë për përdorim të pakontrolluar të hormoneve steroide nga të rinjtë tanë, të cilët duan me çdo kusht të arrijnë paraqitjen e tyre fizike dhe në të njëjtën kohë nuk ka ndonjë qëndrim profesional nga institucionet...

Mënyra e vetme më e drejtë se si bëhet ‘bench-press’ për të ndërtuar pjesën e sipërme të trupit

Me qëllimin më të mirë shumica e sportistëve bëjnë bench-press për qëndresën dhe fuqinë e gjoksit, kraharorit dhe tricepsit Mirëpo nuk e bëjnë të gjithë në mënyrën e duhur, transmeton Telegrafi. Gabimi më i shpeshtë? Bërrylat e zgjatur. “Ose nuk kanë...

Tri ushtrime të thjeshta që luftojnë tensionin e lartë të gjakut

“Stresi aktivizon hormonet që rrisin presionin e gjakut”, tha Sandra Tsai, kardiologe në Universitetin e Stanford School of Medicine. “Stresi kronik mund ta ndalojnë trupin nga kthimi në nivelet e pushimit, të cilat mund të kontribuojnë në zhvillimin e...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Paraqitje si në videolojën ‘FIFA’: Neymar bëri lëvizje të paimagjinueshme ndaj Bayernit

Superylli i Paris Saint-Germain, Neymar po gjuante nga të gjithë anët kundër Bayern Munchen, ndërsa një përmbledhje theksoi performancën...