E enjte, 30 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Shtëpi dhe dekor

Shtëpi e përsosur: Një interpretim modern i një hambari tradicional

Po ju paraqesim shtëpinë e përsosur për të gjithë adhuruesit e hapësirës së hapur, natyrës dhe dizajnit atraktiv E quajtur sipas një lloj mburoje antike të blinduar, shtëpia Armadillo do t’ju intrigojë në shikim të parë me pjesën e jashtme...

Të gjitha në 17 metra katrorë: Një shtëpizë me ide të shkëlqyeshme për zhvendosje

Kompania suedeze IKEA ka projektuar shtëpizën fantastike në rrotë e cila ka ndikim minimal në ambientin natyror Shtëpiza është e pajisur me panele solare, tualetin dhe bojlerin ngrohës për pavarësi dhe funksionim të plotë jashtë rrjetit. Disenjatori i IKEA-s, Abbey Stark,...

Shtatë shtëpi më të bukura për t’u kënaqur në natyrë

A mund të imagjinoni – paqen, qetësinë, natyrën Gjelbërimi i bimëve, ngrohtësia e diellit, dëgjohen vetëm cicërimat e zogjve dhe shushuritja e drurëve. Ndërsa ju kënaqeni në njërën ndër këto shtëpi shumë të bukura. Të bukura apo jo? Këto fotografi do...

Domethёnia e vezëve tё Pashkëve!

Pashkët janë një festë fetare, por disa nga zakonet e saj, të tilla si vezët e Pashkëve, ka të ngjarë të lidhen me traditat pagane. Veza, një simbol i lashtë i jetës së re, është shoqëruar me festa pagane...

Tenistja e famshme prezantoi në botë linjën e saj të parë të mobilieve

Rusja Maria Sharapova, dikur tenistja më e mirë në botë (fituese e pesë turneve Grand Slam), këto ditë ka prezantuar linjën e saj të parë të mobilieve dhe detajeve për shtëpi. Në bashkëpunim me markën e njohur të mobilieve Rove...

Kontejneri i anijes është bërë një shtëpizë funksionale lëvizëse

Shtëpiza montazhi të pushimeve janë një kënaqësi e jetuar për të gjithë ne, pa marrë parasysh sa e duam këtë mënyrë pushimi, për shkak të dizajnit të tyre origjinal, praktik dhe simpatik. Prandaj, një numër gjithnjë e më i madh...

Jetë e lumtur në natyrë: Shtëpi me 23 metra katrorë e vendosur në zemër të një pylli

Shtëpitë e vogla janë bërë një trend jo vetëm kur bëhet fjalë për shtëpi vikendi, por edhe për një hapësirë ‘reale’ për të jetuar gjatë gjithë vitit. Gjithçka filloi me një histori të bukur dashurie. Pasi u takuan në internet,...

Shtëpizë rrotulluese në rrotë

Shtëpiza unike e fushimit Romotow, dizajnin e së cilës e ka bërë firma e Zelandës së Re W2, ofron një hapësirë unike për të jetuar në lëvizje Pjesa e brendshme e rimorkios rrotullohet për 90 gradë dhe në atë pozicion...

Bëje vetë: Një dollap unik prej druri do ta zbukurojë çdo hapësirë

Me udhëzimet tona, ju mund të ndërtoni një dollap që do t’jua kënaqë syrin Dollapët janë gjithmonë një element i mirëpritur në ambiente banimi, por edhe në ambiente të jashtme. Në ambiente të brendshme, ne vendosim libra, kavanoza, vazo, kuti, fotografi...

Prona historike në Angli me shtëpi, lumë dhe leje për gjueti, tash mund të blihet

Prona historike që ndodhet në Worcestershire të Anglisë është nxjerrë në shitje për 1.95 milion funte (2.3 milionë euro). Është fjala për një pronë të madhe fshati, me një shtëpi që ka pesë dhoma gjumi, ndërsa pranë saj rrjedh një...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...