E mërkurë, 16 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Shtëpi dhe dekor

Për kënaqësi të plotë në oazën tuaj të preferuar: Ide dhe këshilla për rregullimin e kopshtit ose tarracës

Nëse nuk dini nga të filloni, ne ju ofrojmë ide dhe këshilla! Nëse filloni të rregulloni tani – nuk është vonë, sepse do të keni mundësi ta shijoni oazën tuaj në ambient të hapur për disa muaj, deri në fund...

Dera misterioze e jashtme që fsheh “fshatin brenda një fshati”

Nuk ka asgjë që duam më shumë sesa kur një pronar shtëpie zbulon një tipar të çuditshëm dhe të fshehur në shtëpinë e tyre. Por çka nëse në vend që të gjeni një bodrumi të fshehur ose një rrugëkalim në...

Tri përfitime që sjellin dyshemetë e drurit

Megjithëse, pak më e shtrenjtë, dyshemeja prej druri ka shumë avantazhe për t’ju ofruar ndryshe nga dyshemeja me linoleum. Ju mund të tronditeni pak fillimisht me koston relativisht më të shtrenjtë që ofron, por, kur ta realizon dyshemenë prej...

Hidhjani një vështrim shtëpisë së mrekullueshme me rrota!

Ju do të kënaqeni me mënyrën se si është rregulluar Hilda dhe Mihael kanë vendosur të jetojnë në një shtëpi me rrota që ata e ndërtuan vetë, dhe në këtë shtëpi ka gjithçka që iu nevojitet për të jetuar. Ky çift...

Prishtinës i shtohet edhe një biznes tjetër i cili merret me elektrikë, ujë e nxemje

Zanatet e ndryshme janë të përhapura edhe në vendin tonë, dyqane e biznese të cilat merren me zanate të ndryshme janë në rritje çdo ditë. Me instalime elektrike e poashtu edhe ato hidraulike merren shumica e popullësisë, e një biznes...

Shtëpia e parë familjare në Evropë e printuar për 120 orë

Ish-shitësit nga Amsterdami morën një “çelës digjital”, pra një aplikacion që hap derën e hyrjes të një shtëpie me dy dhoma me prekjen e një butoni Shtëpia e tyre e re e çiftit gjerman Elize Lutz dhe Harrie Dekkers, përbëhet...

Filloni aventurën në një mikro-shtëpi unike me rrota

Të frymëzuar nga kamp-shtëpizat klasike, disenjatorët e kompanisë “Studio Edwards” në Melbourne ndërtuan një kabinë funksionale në formën e shkronjës “A” Konstruksioni i këtillë i pazakontë asimetrik e bën praktik, sepse përdor shumë më pak material sesa një kamp-shtëpizë e...

Shtëpi e përsosur: Një interpretim modern i një hambari tradicional

Po ju paraqesim shtëpinë e përsosur për të gjithë adhuruesit e hapësirës së hapur, natyrës dhe dizajnit atraktiv E quajtur sipas një lloj mburoje antike të blinduar, shtëpia Armadillo do t’ju intrigojë në shikim të parë me pjesën e jashtme...

Të gjitha në 17 metra katrorë: Një shtëpizë me ide të shkëlqyeshme për zhvendosje

Kompania suedeze IKEA ka projektuar shtëpizën fantastike në rrotë e cila ka ndikim minimal në ambientin natyror Shtëpiza është e pajisur me panele solare, tualetin dhe bojlerin ngrohës për pavarësi dhe funksionim të plotë jashtë rrjetit. Disenjatori i IKEA-s, Abbey Stark,...

Shtatë shtëpi më të bukura për t’u kënaqur në natyrë

A mund të imagjinoni – paqen, qetësinë, natyrën Gjelbërimi i bimëve, ngrohtësia e diellit, dëgjohen vetëm cicërimat e zogjve dhe shushuritja e drurëve. Ndërsa ju kënaqeni në njërën ndër këto shtëpi shumë të bukura. Të bukura apo jo? Këto fotografi do...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Makinat fluturuese – Hyundai dhe General Motors, ambiciozë për zhvillimin e shërbimit të taksive ajrore deri në vitin 2025

Hyundai Motor CO dhe General Motors Co kanë deklaruar të hënën se po punojnë përpara për zhvillimin e makinave...