E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Seksi dhe Dashuria

Top 5 befasi unike për këtë Shën Valentin që duhet t’i provoni

Shën Valentini është te dera dhe për shkak të punës e angazhimeve ende nuk keni vendosur për mënyrën si do të befasoni njeriun e jetës? Atëherë në këtë artikull jeni në vendin e duhur. Ekzistojnë dy gjëra që duhet t’i...

A është normale të bëni seks çdo ditë?

Përgjigja duket të jetë pak më ndryshe sesa që e keni menduar.   Seksi është një prej liruesve të stresit më të mirë që rregullon disponimin menjëherë, dhe po, është normale që të bëni seks çdo ditë, shkruan lajmi.net. Ka faza në...

Orgazma e thithkave ekziston dhe është ndër më të fuqishmet; Çfarë duhet të bëni nëse doni ta përjetoni

Në një botë të “fiksuar” me atë që është në mes të këmbëve tuaj, është e lehtë të harrosh zonën më erogjene të trupi: thithkat Dr Janet Brito, PhD, një seksolog dhe psikolog klinik, pohon se femra mund të përjetojë...

Nëntë përfitimet e orgazmës përveç kënaqësisë

Është e sigurt që keni dëgjuar shpesh për përfitimet e orgazmës, por nëse keni nevojë të rifreskoni njohuritë tuaja në lidhje me këtë temë, vazhdoni të lexoni Orgazma parandalon aknet e reja gazma çliron oksitocinë (hormoni i kënaqësisë) dhe zvogëlon prodhimin...

Vajza, kjo mund t’ju befasojë: Kjo është mosha kur epshi juaj seksual do t’i arrijë majat

Gjithmonë është menduar se femrat e arrijnë majën e epshit seksual pak më vonë sesa meshkujt. Por, shanset janë që vajza, ju do ta keni seksin më të mirë të jetës më herët se ç’keni pritur – në fakt, veçse...

3 Rregullat e arta të marrëdhënieve seksuale

Që çdo gjë të funksionojë më së miri, ndiqni këto rregulla. 1. Një jetë e shëndetshme seksuale varet nga ushqimi i mirë. Funksioni i mirë nervor, nivelet e shëndetshme të hormoneve janë thelbësore për performancën seksuale, shkruan “Living”. Për t’i mbajtur...

Çka është infertiliteti mashkullor?

Riprodhimi për shumicën e qifteve është një përvojë e thjeshtë dhe e natyrshme. Megjithatë, për disa çifte kjo është shumë vështirë. Pjelloria e mashkullit përgjithësisht varet nga sasia dhe cilësia e spermës së tij. Nëse numri i spermatozoideve është...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...