E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Stili

Vendet e gabuara ku i fshihni paratë

Nën dyshekët, qilimat, në rrobat e ndyra, libra ose sirtarë… Cilado nga këto vende që ju zgjidhni për të ruajtur para, mund të jeni absolutisht i sigurt që hajdutët do të depërtojnë dhe do t’i gjejnë ato. Nuk ka të...

Ramazani dhe 10 pyetjet më të zakonshme rreth agjërimit

Para agimit, pres erën e parë të syfyrit nga kuzhina. Nëna ime gatuan. Ndjehet era e ëmbël, plotë ndjenja. Kjo nuk është vetëm era e ushqimit, por era e gjithë shpirtrave që janë në pritje të rahmetit (mëshirës) dhe...

Shijojeni pijen tuaj të preferuar: Si të bëni shkumë qumështi pa aparat kafeje?

htoni shkumë qumështi të bërë në shtëpi në një filxhan kafe Ju nevojiten qumësht, një kavanoz i vogël me kapak dhe një furrë me mikrovalë. Hidhni aq qumësht në kavanoz sa zakonisht pini me kafe. Mos e lini qumështin të kalojë...

Qentë me bishtin e tyre shprehin emocione: Tundja e bishtit nuk do të thotë gjithmonë se janë të lumtur

Pak gjëra janë më të këndshme kur ktheheni në shtëpi nga një qen që ju përshëndet me një tundje të gëzuar të bishtit Qentë shprehin emocione me bishtin e tyre, shpjegon ekspertja e sjelljes së qenve, Katja Krauss, për agjencinë...

Tri këshilla të rëndësishme për fillestarët në vrapim

Shumëkush vendos të fillojë vrapimin për të humbur kilogramët e tepër dhe për t’u kthyer në formë, mirëpo fillestarët duhet t’u kushtojnë vëmendje disa gjërave. Vrapimi konsiderohet si një prej formave më të mira të ushtrimeve për të përmirësuar gjendjen...

Të gjitha në 17 metra katrorë: Një shtëpizë me ide të shkëlqyeshme për zhvendosje

Kompania suedeze IKEA ka projektuar shtëpizën fantastike në rrotë e cila ka ndikim minimal në ambientin natyror Shtëpiza është e pajisur me panele solare, tualetin dhe bojlerin ngrohës për pavarësi dhe funksionim të plotë jashtë rrjetit. Disenjatori i IKEA-s, Abbey Stark,...

Ç’kuptim kanë shtatë nga sjelljet që ne kopjojmë çdo ditë nga njëri-tjetri

Të imitosh sjelljen e dikujt tjetër është një sjellje që njerëzve i vjen natyrshëm Jo vetëm që dikur bëhej për të mbijetuar, por gjithashtu shërbente për t’u emancipuar si specie si dhe për të zbuluar se çfarë është e pranueshme...

Testi i inteligjencës së shpejtësisë prej vetëm 3 pyetjeve

Le të kontrollojmë shpejt inteligjencën. Lexoni këto 3 enigma, mendoni me kujdes dhe zgjidhini ato. Lexoni zgjidhjet në fund të tekstit. 1. Kush e vodhi unazën? Nicole shkoi në stacionin e policisë dhe raportoi vjedhjen e unazës së vjetër. Kur policia erdhi...

4 shenjat e zodiakut që bëhen gjithnjë e më të bukura me kalimin e moshës

Me kalimin e moshës, ata mësojnë të theksojnë pikat e tyre të brendshme nga jashtë, dhe për shkak të kësaj bëhen gjithnjë e më të bukur me moshën. Binjakët Binjakët janë të përmbajtur dhe të distancuar në ditët e tyre më...

Erupsioni i vullkanit në Islandë tërheq mijëra turistë që bëjnë fotografi shumë pranë llavës

Turistët janë nisur drejt jugut të Islandës, në mënyrë që të kapin pamjet e përsosura të llavës që del nga erupsioni i vullkanit, madje duke u afruar vetëm disa mitra ndaj masës së zjarrtë të lëvizshme. Fotografitë që i tregojnë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Valdrin Sahiti përkrah Vjosa Osmanit: Ky vend po ecën përpara, vajza ime do ketë shembuj për të ndjekur

Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, e ka kaluar mëngjesin e sotëm në presidencë, pranë Presidentes më të re...