E martë, 19 Janar, 2021
No menu items!

Stili

A prodhojnë gratë hormone mashkullore?

Hormonet seksuale ndikojnë në pamjen e një gruaje dhe niveli jonormal i tyre përveç se ndikon drejtpërdrejt në shëndetin e organizmit (duke ndikuar në pamjen e jashtme), mund ta ul vetëvlerësimin dhe vetëbesimin e saj Vetëvlerësimi është shumë i rëndësishëm...

Dita ndërkombëtare e Picës – ushqimit më të njohur dhe më të dashur në botë

Edhe pse origjina e Picës është shumë e hershme, ky ushqim aspak nuk e tregon moshën shekullore. Pica, është një nga më të njohurat dhe të dashurat në botë, aq sa është përfshirë edhe në listën e trashëgimive të njerëzimit...

Substancat e dëmshme që gjenden në produktet e bukurisë dhe higjienës

Produktet kozmetike, shampot, locionet dhe produktet e tjera që aplikoni në lëkurën tuaj mund të jenë po aq të dobishme ose të dëmshme sa gjithçka që vendosni brenda trupit tuaj. Është thelbësore për të ushqyer trupin tuaj nga brenda dhe...

Nje recetë e ëmbël për vikend

Vikendi na gjen zakonisht në shtëpi, e për këto ditë ju prezantojmë një recetë për një ëmbëlsirë të lehtë për t’u pregaditur e poashtu edhe të shijshme për t’u ngrënë. Përbërësit e duhur janë: 50 gram biskota të bluara 80...

Çka është infertiliteti mashkullor?

Riprodhimi për shumicën e qifteve është një përvojë e thjeshtë dhe e natyrshme. Megjithatë, për disa çifte kjo është shumë vështirë. Pjelloria e mashkullit përgjithësisht varet nga sasia dhe cilësia e spermës së tij. Nëse numri i spermatozoideve është...

Ja se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse konsumoni vaj ulliri me stomak bosh

Vaji i ullirit përdoret për gjellëra e sallata të ndryshme, por duke e ditur se ai përmban fenole, sterile dhe acide yndyrore si acidi linolenik dhe palmitik, acidi oleik dhe yndyrna esenciale për një shëndet të mirë duke qenë se...

Çaji i shëndetit, përbërësit e të cilit i kemi në çdo familje

Stina e dimrit është stina e ftohjeve më të shpeshta dhe e gripave të cilët na bëjnë të ndihemi jo rehat sidomos në këtë kohë pandemie. Sa herë që sëmuremi, shtëpinë e mbushim me barëra shumica e të cilëve...

Receta e dielle-s, Qysh me përgatitë ëmbëlsirë me qumësht?

A keni përgatitur ndonjëherë ëmbëlsirë me qumësht? Ose thënë ndryshe, a keni menduar ndonjëherë se përbërësi kryesor i një ëmbëlësire mund të jetë qumshti? Më poshtë ne po ju prezantojmë të një ëmbëlsirë me qumësht. Një recetë që përgatitet lehtë, edhe nëse...

Cila erdhi e para, pula apo veza?

Cila erdhi e para, pula apo veza? Pula, jo, veza, jo, pula, jo, veza. Është e mjaftueshme për ta bërë kokën të rrotullohet menjëherë nga qafa juaj. Në thelb, shumë, shumë kohë  më parë ishte një zog si pula. Ajo...

Blogerja e njohur shtatzënë ndërron jetë në moshën 36-vjeçare

Emily MItchell, një blogere e njohur, shtatzënë me fëmijën e pestë, ndërroi jetë papritmas tre ditë para Krishlindjes, së bashku me fëmijën e saj të palindur që ajo planifikonte t’ia linte emrin Joey, njofton USA Today, transmeton Insajderi. 36-vjecarja, kontenti...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pozoi e zhveshur në mes të dëborës, këngëtarja tregon prapaskenat

Këngëtarja kosovare, Vera Smolica, mori jo pak vëmendje me foton e fundit të hedhur në Instagram, ku pozoi me...