E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Tenis

Rafael Nadal, thyen rekord nё ‘Barcelona Open’ me mё sё shumti finale tё fituara

Nё edicionin e 68-tё tё turneut nё tenis ‘Barcelona Open’, tenisti Rafael Nadal kёtё tё diele ka fituar titullin e dymbëdhjetë, njёherit rekord (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2016, 2017, 2018 dhe 2021), dhe me kёtё...

Monte-Carlo Masters: Tenisti Dan Evans çmonton tenistin serb Novak Djokovic

Rafael Nadal uron Dan Evans pas tronditjes qё i shkaktoi Novak Djokovic-it. Fitorja e pabesueshme e Dan Evans ndaj Novak Djokovic në Monte Carlo Masters meritoi urimet nga Rafael Nadal, 11 herë kampioni i kёtij turneu. Nadal pritej të takonte...

19-vjeçari italian Jannik Sinner arrin në finalen e Miami Open

Jannik Sinner, nga Italia, nё gjysmëfinalen e turneut të tenisit Miami Open, i cili u mbajt të premten mё 2 prill 2021, në Miami Gardens, SHBA mundi spanjollin Roberto Bautista Agut, me rezultat 5-7, 6-4, 6-4. 19-vjeçari italian u bë...

Ana shfaqet me rroba sportive duke theksuar të pasmet

Modelja ka joshur fansat në rrjete sociale. Modelja e njohur Ana Cheri ka provokuar ndjekësit e Instagramit sërish, shkruan lajmi.net. Ana nuk lë që fansat e saj të mërziten pa praninë e saj, duke qenë aktive në këtë rrjet social ku...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...