E shtunë, 25 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Sport

Momenti kur Distria Krasniqi shpërthen në lot pas marrjes së medaljes së artë dhe intonimit të himnit të Kosovës në “Tokio 2020”

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka dhuruar një moment sa emocionues po aq edhe të bukur me lot gëzimi në fytyrën e saj, pasi pranimit të medaljes së artë dhe intonimit të himnit të Kosovës në podiumin e medaljeve në...

Paraqitja e Rey Manajt me Barcelonën dhe tre golat e tij kanë rritur interesimin e klubeve për shqiptarin

Rey Manaj është i lidhur shumë me një largim nga Barcelona këtë verë dhe ka zëra që ai mund të lëvizë për në Portugali. Bisedimet me klubin portugez Famalicao janë me sa duket në një fazë të përparuar dhe Barcelona...

Alaba prezantohet te Real Madridi, do ta mbajë fanellën me numër 4

David Alaba është prezantuar sot (e mërkurë) si lojtar i ri i Real Madridit, ndërsa ka zgjedhur edhe numrin e fanellën që do ta bart. Mbrojtësi austriak kishte arritur marrëveshje muajin e kaluar, pasi vendosi të largohet si lojtar...

Pamje nga aksidenti i tmerrshëm i Verstappen në Formula 1, aty ku kishte faj edhe Hamilton

Janë publikuar pamjet nga aksidenti i tmerrshëm i Max Verstappen, që fatmirësisht nuk përfundoi në mënyrë tragjike. Derisa gara kishte filluar në Çmimin e Madh Britanik në Formula 1, holandezi dhe Lewis Hamilton kishin një përplasje të ashpër. Derisa britaniku tentonte...

Nga Pedri te Chiesa dhe Schick, kush janë 15 lojtarët që iu rrit vlera më shumë gjatë Euro 2020?

Kampionati Evropian ‘Euro 2020’ do të mbahet mend me dashuri si një nga turnetë më të mëdha ndërkombëtare të të gjitha kohërave, ndërsa fitues i këtij edicioni ishte Italia, e cila mposhti Anglinë në finalen e madhe. Italia e...

‘Mirë se erdhe në Norwich’ – Milot Rashica prezantohet te klubi i ri

Milot Rashica nga sezoni 2021/2022 do të luajë në Ligën Premier te Norwich City, ku u transferua nga Werder Bremeni. Anësori i Kosovës është nisur drejt Anglisë në fillim të këtij muaji, ndërsa tashmë i është bashkuar skuadrës së tij...

Messi bie dakord për rinovimin me Barcelonën, pritet përgjysmim i pagës dhe kontratë pesëvjeçare

Lionel Messi duket se do të qëndrojë në Barcelona për pesë vitet e ardhshme, pasi më në fund ka rënë dakord për një marrëveshje të re me klubin nga Camp Nou, me një përgjysmim të pagës. Ylli argjentinas ka qenë...

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

Me fitoren e Italisë ndaj Anglisë është mbyllur Euro 2020, vëmendja tani do të kthehet ngadalë në futbollin ekipor, ndërsa klubet kërkojnë të përmirësojnë skuadrat e tyre përpara sezonit 2021/22. Por kush janë lojtarët që përmirësuan vlerën e tyre me...

Shkollat angleze u kishin thënë nxënësve: Mund të vini me vonesë të hënën, shijojeni finalen e futbollit!

Fëmijët që e duan futbollin, në disa shkolla angleze të hënën në mëngjes, kanë qenë në gjendje të shkojnë më vonë në klasat e tyre. Dhe kjo, sipas mediave të huaja, ishte bërë në mënyrë që të mund të qëndrojnë...

Çmenduria e një tifozi që tenton t’i shesë dy bileta të finales së Euro 2020 për 82 mijë euro

Tifozët janë duke bërë të pamundurën që të futen në Wembley Stadium për të shikuar finalen e Euro 2020 në mes të Italisë dhe Anglisë. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të mirëpres deri 60 mijë tifozë, ndërsa vetëm...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...