E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Futboll

Dy kërkesat e parashtruara nga Kylian Mbappe, nuk pranohen nga Paris Saint-Germain

E ardhmja e Kylian Mbappes te Paris Saint-Germain mbetet e pasigurt dhe ditët e fundit, klubit i është thënë se sulmuesi francez nuk është i gatshëm të rinovojë kontratën e tij për momentin. Sulmuesi i talentuar ka dy strategji të...

Xherdan Shaqiri: Jam krenar me këtë ekip, penalltitë janë disi 50/50

Xherdan Shaqiri që shënoi golin e barazimit në ndeshjen e Zvicrës ndaj Spanjës (1-1), ka folur pas takimit që u mbyll me fitoren e spanjollëve me penallti. Shaqiri u nxjerr nga loja në minutën e 80-të, ku pastaj ka pranuar...

Jo vetëm Messi, këta janë 30 lojtarët e njohur që u skadojnë kontratat në mesnatë

Shumë lojtarë të njohur botëror do të shohin se kontratat e tyre skadojnë në mesnatë dhe përveç emrave si Lionel Messi, Gianlugi Donnarumma, Sergio Ramos dhe Giorgio Chiellini, në listë edhe mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj. Me kontratën e Messit...

Anglia heroike, mposht Gjermaninë dhe kalon në çerekfinale

Anglia ka arritur të mposht Gjermaninë me rezultat 2-0 në kuadër të 1/8 së finales, duke siguruar çerekfinalen.   Anglezët ishin pak më të mirë në fillimin e pjesës së parë duke rrezikuar portën e gjermanëve në dy raste. Fillimisht gjuajti...

Arsyeja pse portierët e Zvicrës stërviten me syze të diellit, ato janë shumë më speciale sa që duken në shikim të parë

Shumë nga tifozët e Kampionatit Evropian 2020 u befasuan kur portierët e Përfaqësueses së Zvicrës dolën në stërvitje me syze dielli, pasi nuk është diçka që shohin çdo ditë. Ishte fillimisht faqja e UEFA Euro 2020 në Twittter që postoi...

Eto’o parashikon ‘mbretin e ri’ të futbollit, pas pensionimit të Ronaldos dhe Messit

Samuel Eto’o ka thënë se Kylian Mbappe do të bëhet një “mbreti i ri” në futboll, pasi Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi të jenë pensionuar nga futbolli. Lojtari 22-vjeçar shihet si favorit për të ndjekur hapat e portugezit dhe argjentinasit...

Cristiano Ronaldo nuk e lë rehat Pepen – e freskon me ujë në kokë në mes të stërvitjes

Portugalia ka kaluar fazën e grupeve në Euro 2020, me Cristiano Ronaldon që shkëlqeu në tri ndeshjet e para me pesë gola. Duhet se humori i legjendës portugeze është në vend, ndërsa nuk kanë munguar as shakat në drejtim të...

Njeriu i golave te Spanja nën drejtimin e Luis Enrique është Ferran Torres – askush si ai deri më tani te ‘La Roya’

Iu deshën vetëm 44 sekonda për të shënuar kundër Sllovakisë dhe atë e bëri me një teknikë të lartë. Ferran Torres tashmë ka shënuar shtatë gola në 14 ndeshje me Spanjën, një shifër identike me atë që Villa kishte në...

Lionel Messi sot feston ditëlindjen e 34-të

Futbollisti i madh dhe ylli argjentinas Lionel Messi sot mbush 34 vjeç. Me këtë rast ne kemi përgatitur një shkrim kushtuar tij, duke i përfshirë disa fakte mbi fëmijërinë e tij, karrierën dhe rekordet e tij të pafundme. Natyrisht...

Laporta ëndërron transferimin e Ronaldos te Barcelona

Sipas asaj që raporton AS, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta po mendon t’i bëjë së bashku Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin, duke ofruar Antoine Griezmann ose Philippe Coutinho te Juventusi. E ardhmja e portugezit në Torino është në dyshim pasi...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...