E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Futboll

Messi bie dakord për rinovimin me Barcelonën, pritet përgjysmim i pagës dhe kontratë pesëvjeçare

Lionel Messi duket se do të qëndrojë në Barcelona për pesë vitet e ardhshme, pasi më në fund ka rënë dakord për një marrëveshje të re me klubin nga Camp Nou, me një përgjysmim të pagës. Ylli argjentinas ka qenë...

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

Me fitoren e Italisë ndaj Anglisë është mbyllur Euro 2020, vëmendja tani do të kthehet ngadalë në futbollin ekipor, ndërsa klubet kërkojnë të përmirësojnë skuadrat e tyre përpara sezonit 2021/22. Por kush janë lojtarët që përmirësuan vlerën e tyre me...

Çmenduria e një tifozi që tenton t’i shesë dy bileta të finales së Euro 2020 për 82 mijë euro

Tifozët janë duke bërë të pamundurën që të futen në Wembley Stadium për të shikuar finalen e Euro 2020 në mes të Italisë dhe Anglisë. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të mirëpres deri 60 mijë tifozë, ndërsa vetëm...

Mësohen ngjyrat e fanellave me të cilat do të luajnë Anglia dhe Italia në finalen e Euro 2020

Italia do të veshë fanellat e tyre të kaltra për finalen e Euro 2020, ndërsa Anglia do të veshë fanellat e bardha në Wembley Stadium. Finalja e madhe e Kampionatit Evropian pritet të zhvillohet të dielën nga ora 21:00. Tani...

Neymar: Messi është lojtari më i mirë ndonjëherë dhe miku im, por Copa American dua ta fitojë unë

Neymar ka bërë shaka se miqësia e tij me Lionel Messin është “në rregull” kur Brazili përballet me Argjentinën në finalen e Copa America të shtunën mbrëma. Dy kombëtaret e mëdha latine janë gati për finalen e madhe të së...

Al-Khelaifi: Jemi të lumtur që njëri nga lojtarët më të mëdhenj të kohës u bashkua me ne

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi ndihet i lumtur me transferimin e mbrojtësit spanjoll, Sergio Ramos. PSG njoftoi gjatë ditës transferimin e Ramosit, i cili erdhi si lojtar i lirë dhe nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me klubin nga Parc...

PSG është gati të sakrifikojë yllin e tyre kryesor për të siguruar transferimin e Messit

Klubi francez, Paris-Saint Germain mbetet optimist për zbarkimin e Lionel Messit në Ligue 1 nëse ai nuk arrin të pajtohet me Barcelonën për kushte të reja. Emri i Messit vazhdon të mbetet shumë i lakuar, pasi argjentinasi nuk po arrin...

Zhvillime të reja nga Franca: PSG i ofron kontratë të majme Messit

Paris Saint-Germain thuhet se i ka ofruar  Lionel Messit një kontratë të majme, ndërsa ata kërkojnë ta sjellin 34-vjeçarin në kampionatin francez. Superylli argjentinas u përpoq të largohej nga Nou Camp verën e kaluar në rrethana të jashtëzakonshme, por vendosi...

Formacioni i frikshëm i PSG për edicionin 2021/22 me gjashtë transferime të bujshme

Paris Saint-Germain është duke tentuar që të ndërtojë një super skuadër për edicionin e ardhshëm. Skuadra franceze tashmë ka siguruar disa lojtarë të rinj, mirëpo nuk dëshiron të ndalet me kaq. Lojtari më i ri që pritet t’i bashkohet klubit nga...

Messi flet pas spektaklit të dhuruar ndaj Ekuadorit, por ankohet për terrenet në Brazil

Leo Messi ka dhënë një tjetër ndeshje spektakolare me Argjentinën në Copa America. Gjeniu argjentinas ka qenë fantastik në çerekfinale ndaj Ekuadorit të fituar 3-0 nga Argjentina. 34-vjeçari bëri dy asistime dhe shënoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë për...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...