E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Futboll

Paraqitje si në videolojën ‘FIFA’: Neymar bëri lëvizje të paimagjinueshme ndaj Bayernit

Superylli i Paris Saint-Germain, Neymar po gjuante nga të gjithë anët kundër Bayern Munchen, ndërsa një përmbledhje theksoi performancën e tij të klasit botëror të martën mbrëma. Skuadra franceze pësoi humbje 1-0 në shtëpi në ndeshjen e dytë të çerekfinales...

Gjyqtari i njohur anglez i futbollit, Howard Webb martohet me ish-gjyqtaren gjermane të futbollit, Bibiana Steinhaus

Gjyqtari i njohur anglez i futbollit, Howard Webb dhe ish-gjyqtarja gjermane e futbollit, Bibiana Steinhaus, pas një kohe të gjatë të dashurisë së fshehtë në mes tyre martohen. Ata shfrytëzuan pushimin mes ndeshjeve të përfaqësuesve për të kurorëzuar dashurinë. “Fatkeqësisht, për...

U rikonfirmuar si president i Real Madridit – planet e Perezit janë nga një ‘tjetër planet’

Florentino Perez do të vazhdojë si president i Real Madridit deri në vitin 2025, pasi asnjë kandidat tjetër nuk paraqiti dokumentacionin e nevojshëm për të dalë kundër tij. 74-vjeçari ka qenë president i Los Blancos për 18 vjet, i ndarë...

Allegri i ka kërkuar Agnellit shitjen e Ronaldos – situata e rënduar te Juventusi

Ish trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri thuhet se e këshilloi pronarin Andrea Agnelli që të heqë qafe Cristiano Ronaldon, pasi po bllokon zhvillimin e ekipit. La Repubblica raporton se Allegri i la një këshillë presidentit para se të përfundonin takimin...

Southampton kalon në tjetër nivel – bonuset e lojtarëve do të jepen me kriptovaluta

Lojtarët e Southampton thuhet se do të kenë mundësi që bonuset t’u paguhen me Bitcoin si pjesë e një marrëveshje të re sponsorizimi. The Saints kanë arritur një marrëveshje tre-vjeçare me Coingaming Group, pas një mandati njëvjeçar me kompaninë për...

Skuadrat më të vlefshme në botë, Barcelona mbetet në krye dhe lë mbrapa Real Madridin

Pavarësisht problemeve të shutma financiare që kanë në vitin e fundit, Barcelona vazhdon të jetë skuadra më e vlefshme në botë. Gjiganti katalunas është skuadra më e vlefshme në botë, duke lënë për vetëm 100 mijë dollar mbrapa rivalin e...

Pamja që mund t’iu kenë ikur: Messi e shmangu Kroosin si të ishte një kon stërvitës

Vitet kalojnë për Lionel Messi dhe karriera e tij po shkon drejtë përfundimit, mirëpo magjia e tij shfaq pamje sikur të ishte në ditët e tij më të mira. Edhe pse Barcelona pësoi humbje 2-1 si mysafir i Real Madridit...

Para ndeshjes me Liverpoolin, Real Madridi konfirmon lajmin e hidhur për Zidanin

Real Madridi ka konfirmuar se Lucas Vazquez ka pësuar një dëmtim të ligamentit gjatë El Clasicos me Barcelonën të shtunën. Vazquez u rrëzua pas një përplasjeje me mesfushorin e Barcelonës Sergio Busquets dhe u desh të zëvendësohej në fund të...

Real Madridi – Barcelona, formacionet zyrtare të El Clasicos

Real Madridi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen El Clasico të vlefshme për javën e 30-të në La Liga. Mbretërit janë nikoqir të Blaugranave në El Clasicon e dytë të këtij sezoni, e cila zhvillohet nga...

Inkuadrohet në pjesë të dytë, Rashica shënon gol kundër RB Leipzig

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Werder Bremen e RB Leipzig, përballje kjo e vlefshme për xhiron e 28-të të Bundesligës gjermane. Leipzig ishte duke fituar 3:0, por me inkuadrimin e sulmuesit Milot Rashica, Werder Bremeni arriti që përmes...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Paraqitje si në videolojën ‘FIFA’: Neymar bëri lëvizje të paimagjinueshme ndaj Bayernit

Superylli i Paris Saint-Germain, Neymar po gjuante nga të gjithë anët kundër Bayern Munchen, ndërsa një përmbledhje theksoi performancën...