E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Basketboll

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023. Përballja e parë e Kosovës do të jetë kundër Luksemburgut më 18 shkurt, dhe e fundit për Grupin B do...

Vajzat nga Prishtina fitojnë Kupën e Kosovës në Basketboll

Sot nga ora 14;00 u zhvillua ndeshja nga liga e femrave ndërmjet ekipeve KBF Prishtina - KBF Bashkimi. Ndeshja u zhvillua në Suharekë, e nga aty vajzat nga Prishtina dolen me fitore të Kupës së Kosovës. Në këtë ndeshje më...

Superliga e Kosovës në basketboll këtë javë vjen me ndeshje interesante

Sfida e parë këtë javë do të jetë ndërmjet Pejës dhe Bashkimit, dy rivalët e vjetër në basketbollin e Kosovës. Pejanët kanë 11 fitore dhe gjashtë humbje, kurse prizrenasit nëntë fitore dhe tetë humbje. Takim mjaft interesant është edhe ai...

KBF Prishtina deklason KBF Trepçën në fillim sezoni

KBF Prishtina me lehtësi e mposhti KBF Trepçën me rezultat 33-128 Vashat e Prishtinës dominuan që nga fillimin i ndeshjes. Pjesa e parë përfundoi me 46 pikë epërsi për skuadrën prishtinase. Prishtina e nisi pjesën e dytë me një seri prej 14-0-ve,...

Gati një vit nga vdekja e Kobe Bryant, Vanessa bën një postim prekës

Më 26 janar bëhet një vit nga aksidenti tragjik me aeroplan, që i mori jetën basketbollistit të njohur, Kobe Bryant, vjazës së tij, Gianna dhe 7 personave të tjerë. Në prag të një vjetorit të vdekjes së Kobe Bryant dhe vajzës së...

“Superteam” i ri në NBA, James Harden bashkohet me dy super-yjet

James Harden është basketbollisti më i ri i Brooklyn Nets. “Mjekrra” i bashkohet kështu Kevin Durantit dhe Kyrie Irvingut në skuadrën e Nets, transmeton InKosova. Për të arritur deri tek Harden, Nets është dashur të shkëmbejnë disa lojtar dhe zgjedhje të...

Ndeshje interesante në NBA – fitojnë Lakers, Clippers dhe Dallas

Los Angeles Lakers vazhdojnë ecurinë e shkëlqyer në këtë sezon të NBA. Kampionët në fuqi të koshit, triumfuan lehtësisht në transfertën ndaj Oklahoma City Thunder me rezultatin 128-99, duke regjistruar fitoren e 4-t radhazi dhe të 10-ën në 13...

Erdhi vetëm dy javë më parë, trajneri i Semsettin Bas largohet nge KB Peja

Trajneri turk, Samettin Bas është larguar nga KB Peja, vetëm pas dy javësh qëndrim në klubin pejan. Sipas klubit, trajneri është larguar për shkaqe familjare, ndërsa po punohet që të gjendet zëvendësimi i tij. “Mbrëmë trajneri Bas me keqardhje ka informuar...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...