E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Basketboll

Nga 2 qershori fillojnë regjistrimet në KBF Prishtina, klubi dhuron fanela falas për regjistrimet e reja

KBF Prishtina, është ekipi i basketbollit të femrave i cili nga 2 qershori hap dyert e veta për pranimin e gjeneratave të reja të cilat janë të interesuara të bëhen pjesë e klubit më të suksesshëm në vend. KBF Prishtina...

Trajneri i FC Barcelona ‘shpёrthen’ pёr lojën kundёr Zenit-it: “Ne jemi përgatitur 8 muaj për këtë lojë”

FC Barcelona nё lojёn e pestё dhe vendimtare tё garёs Euroleague Playoff 2021 mposhti ekipin Zenit nga Petёrsburgu, me rezultat 79 – 53, por mё e rёndёsishme ishte fitoja e serive 3 – 2 duke shkuar kёshtu nё Final...

Wilt Chamberlain, njeri i rekordeve, 100 pikë në një lojë të vetme dhe jo vetёm!

Wilt Chamberlain mban disa rekorde në NBA të cilat janë të pathyeshme, dhe kjo është një dëshmi e dominimit të tij mahnitës gjatë epokës së tij. Rekordi më i dukshëm, megjithatë, është të shënosh 100 pikë në një lojë...

Rekordi nё basketboll qё nuk mund tё thyhet?!

Bёhet fjalё pёr ekipin e basketbollit Boston Celtics tё cilёt kanё fituar tetë tituj radhazi në NBA. Tё paktёn deri mё tani ky ёshtё rekordi, ndoshta ndonjёherё mund tё tejkalohet, mbetet tё shihet. Fjala "dinasti" hidhet shumë në sport. Një...

Filmi ‘Space Jam 2’ vjen me paraqitjen e tij tё parё tё shkurtёr

Paraqitja e parë e shkurtёr për filmin ‘Space Jam 2’ sapo ka dalё dhe duket e pabesueshme. Uluni dhe rrini pёr tё shikuar filmin, nё tё cilin luan LeBron James së bashku me aktorёt e Looney Tunes, pёrfshirё aktorin e...

Dokumentari mbi legjendën e basketbollit Michael Jordan është gati

Në fund të shekullit të 20-të, Michael Jordan ishte më shumë se thjesht basketbollisti më i mirë në botë. Ai ishte një fenomen global. Michael Jordan ishte ngritur për një dunk në mars tё vitit 1993, mirëpo aq lart si...

Kthimi ‘perfekt’ i Kevin Durantit duhet të shqetësojë tërë NBA-në!

Lista më e talentuar ndonjëherë, Kevin Durant është kthyer. Brooklyn Nets mund të ketë qenë pa James Harden, por kthimi i ish MVP Durant në formacionin e tyre pas një pushimi të zgjatur prej dy muajsh shkaktoi një fitore...

Nëngrupi i Plisave ‘Muhaxhert Prishtinë’ sot feston 15 vjetorin e themelimit

Grupi i tifozëve Plisat kanë nëngrupet e tyre në shumë lagje të kryeqytetit. Njëri nga këto nëngrupe i quajtur Muhaxhert Prishtina, sot feston 15 vjetorin e themelimit të tyre. Ky nëngrup i themeluar 15 vite më parë u formua si...

Basketboll/ Shpallet lojtari më i mirë i javës nga xhiro e 26-të e Superligës

Java e 26-të në FIVE STAR Superligën e Kosovës ka dhuruar ndeshje mjaft interesante dhe ku po luftohet për çdo pozitë. Basketbollisti i javës është shpallur qendra pejane, Lis Shoshi. Ai ndaj Trepçës për 30 minuta sa qëndroi në parket...

Përballje dramatike në Gjakovë, triumfon Prishtina ndaj Vëllaznimit

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim 74:79 (19:20, 23:20, 17:22, 15:17), në kuadër të javës së 17-të në EBC Ligën e Femrave. Takimi ka qenë shumë interesant dhe dramtik, ku u vendos në minutën e fundit. Çereku i...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...