E shtunë, 31 Korrik, 2021
No menu items!
spot_img

Sport

Marrëveshja e ‘fshehtë’ e Mbappes me Real Madridin – Los Blancos tërhiqen nga gara për francezin

Real Madridi raportohet se është larguar zyrtarisht nga gara për transferimin e Kylian Mbappes. Skuara spanjolle nuk dëshiron të paguajë mbi 150 milionë euro që Paris Saint-Germain i kërkon për lojtarin. Sulmuesi 22-vjeçar ka edhe një vit kontratë me klubin nga...

Karriera e ARTË e Majlinda Kelmendit: Nga viti 2009, deri te pensionimi në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Majlinda Kelmendi konfirmoi pak ditë më parë se gara në Lojërat Olimpike Tokio 2020 ishte e fundit në karrierën e saj të shquar në xhudo, duke u pensionuar në moshën 30-vjeçare. Xhudistja nga Peja i dha fund një karriere të...

Televizioni shtetëror serb e ndali transmetimin kur Nora Gjakova luftoi për medalje të artë – shpjegimi është i çuditshëm

Televizioni shtetëror serb (RTS) e kishte ndërprerë transmetimin e Lojërave Olimpike në Tokio kur garuesja nga Kosova filloi luftën për medaljen e artë. Nora Gjakova hyri në histori duke fituar medaljen e dytë të artë për Kosovën në ‘Tokio 2020’...

Allegri: Tash Ronaldo ka më shumë përgjegjësi, edhe ai do të jetë pjesë e rotacionit

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka thënë se Cristiano Ronaldo ka akoma më shumë përgjegjësi dhe se duhet të përfshihet në rotacion gjatë sezonit të ri. Strategu italian ka folur në një konferencë për media pas rikthimit të tij në...

Kosova e shtata në botë në renditjen e medaljeve të fituara në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Kosova renditet në vendin e shtatë në botë për sa i përket numrit të medaljeve të fituara në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio. Në ditë e parë, Distria Krasniqi i siguroi vendit tonë medaljen e parë të artë,...

Vinicius është ‘pasaporta e re’ e Bale

Gareth Bale është përsëri në Spanjë dhe po punon me Real Madridin, i etur për të qëndruar për sezonin 2021/22. Megjithatë, ekzistojnë disa pengesa, të tilla si fakti që Los Blancos po kërkojnë të heqin paga të larta nga...

Mediat ndërkombëtare raportojnë për triumfin e Distria Krasniqit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Distria Krasniqi i solli Kosovës medaljen e dytë të artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, pas asaj të Majlinda Kelmendit në ‘Rio 2016’. Xhudistja nga Peja e filloi mirë rrugëtimin e saj parë te medalja e artë, pasi i fitoi...

Momenti kur Distria Krasniqi shpërthen në lot pas marrjes së medaljes së artë dhe intonimit të himnit të Kosovës në “Tokio 2020”

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka dhuruar një moment sa emocionues po aq edhe të bukur me lot gëzimi në fytyrën e saj, pasi pranimit të medaljes së artë dhe intonimit të himnit të Kosovës në podiumin e medaljeve në...

Paraqitja e Rey Manajt me Barcelonën dhe tre golat e tij kanë rritur interesimin e klubeve për shqiptarin

Rey Manaj është i lidhur shumë me një largim nga Barcelona këtë verë dhe ka zëra që ai mund të lëvizë për në Portugali. Bisedimet me klubin portugez Famalicao janë me sa duket në një fazë të përparuar dhe Barcelona...

Alaba prezantohet te Real Madridi, do ta mbajë fanellën me numër 4

David Alaba është prezantuar sot (e mërkurë) si lojtar i ri i Real Madridit, ndërsa ka zgjedhur edhe numrin e fanellën që do ta bart. Mbrojtësi austriak kishte arritur marrëveshje muajin e kaluar, pasi vendosi të largohet si lojtar...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të...