E premte, 1 Korrik, 2022
No menu items!
spot_img

Muzikë

Eurovizioni 2021, Shqipёria gjysmё-finaliste

Renditja e dy shfaqjeve gjysmë-finale ёshtё vendosur nga prodhuesit në Broad Broaders dhe janë aprovuar nga Martin Österdahl, Mbikëqyrësi Ekzekutiv i Eurovision Song Contest. Nё gjysmëfinalen e parë tё mbajtur tё martёn, mё 18 maj, janё renditur kёto shtete: Lituania, Sllovenia,...

Mozzik dhe Loredana publikojnë kopertinën e albumit të ri

Kemi raportuar se dyshja e famshme e skenës muzikore shqiptare, Gramoz Aliu – Mozzik dhe Loredana Zefi, do të vijnë me një tjetër bashkëpunim. Dy artistët e muzikës hip-hop kanë pasur ngritjet dhe rëniet në lidhjen e tyre të dashurisë...

U bë nënë për herë të parë, Arbenita flet e emocionuar pas lindjes së vajzës

Arbenita ende nuk e beson që është bërë nënë. Modelja Arbenita Ismajli ka pak kohë që u bë nënë për herë të parë, duke sjellë në jetë një vajzë, Ajo dhe partneri i saj, reperi Fero, vendosën që vajzën ta pagëzonin...

Capital T: Gjithkush po bën këngë e klikime, edhe sa bëhet mirë

Ai është njëri prej artistëve më të pëlqyer në estradë, i cili tashmë ka pushtuar tregun prej shumë vitesh. Fjala është për reperin e njohur Capital T, ndërsa admirohet në masë të madhe edhe nga publiku. Krijuesi i hitit “Kujtime” së...

Madonna edhe në të 62-at shfaqet e mrekullueshme me fizikun e formësuar

Këngëtarja me renome ndërkombëtare, Madonna, vazhdon të mahnit ndjekësit e saj. 62-vjeçarja ka shfrytëzuar mundësinë për të ndarë disa imazhe, me të cilat mori vëmendje të madhe, shkruan Daily Mail. Fituesja e çmimeve ‘Grammy’ u pa me një pozë interesante, ndërsa ‘përqafonte’...

Dafina Zeqiri ndan momente të lumtura në krahët e DJ Geek

Artistja shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë ndër më të komentuarat ndonjëherë. Ajo përflitet si për jetën profesionale, e sidomos për atë personale, pasi artistja është në një lidhje. Ndërkohë, në një postim të fundit në rrjetin social Instagram, Dafina është...

Tayna publikon fotografi nga pushimet në Ishujt Maldive: Ndoshta nuk kthehem më

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, është duke shijuar së fundmi disa ditë të mira pushimi. Për këtë ajo ka zgjedhur destinacionin e largët të ishujve Maldive, për të kaluar disa ditë jo-produktive larg aktiviteteve të përditshme. E teksa ndodhet atje, ajo...

Bebe Rexha thotë se ka qenë në lidhje me femra të famshme në të kaluarën

Bebe Rexha ka folur haptazi së fundmi në lidhje me seksualitetin e saj dhe disa marrëdhënie të mëparshme në të cilat ka qenë e përfshirë. Këngëtarja 31 vjeçare zbuloi se beson se seksualiteti është ‘një shkallë’. Ajo i tha Gay Times, “A...

Lana Del Rey njofton për albumin e saj të ri ‘Blue Banisters’

Albumi i saj i tetë në studio do të dal në treg më 4 korrik. Në një postim në Instagram më 28 prill, Del Rey konfirmoi se do të nxjerr albumin 'Blue Banisters 'më 4 korrik - Dita e Pavarësisë...

Garbage vjen me këngën e re ‘No Gods No Masters’

“Kjo këngë ka të bëjë me ri-imagjinimin e shoqërisë sonë për të ardhmen, për fëmijët tanë dhe jo duke bërë të njëjtat gabime”. Kënga vijon nga single i muajit të kaluar ‘The Men Who Rule The World’ dhe është titulli...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...