E premte, 14 Janar, 2022
No menu items!
spot_img

Muzikë

S4MM së shpejti rikthehet me këngë të re

“Tradhtare” mbetet e fundit këngë e publikuar nga reperi i njohur shqiptar, S4MM. Ky projekt, i cili u aludua t’i jetë dedikuar ish-bashkëshortes së tij, u prit mirë nga publiku dhe deri më tani ka mbledhur mbi katër milionë klikime. Sidoqoftë,...

Me një pamje natyrale, Loredana zgjedh të mahnit fansat në rrjete sociale

Loredana vazhdon të jetë ndër personazhet me të komentuar në faqet rozë. Sidomos që është bashkuar sërish me reperin Mozzik, lajmet për të nuk kanë të ndalur. Sidoqoftë kësaj, ajo përherë rri aktive me postimet nga përditshmëria, të cilat dinë të...

Fansi i flaktë i Don Xhonit lë pa fjalë reperin me veprimin që bëri për të

Don Xhoni u befasua nga veprimi i një fansi. Reperi Don Xhoni është ndër emrat më të suksesshëm aktualisht në tregun muzikor shqiptar, Artisti, së fundi ka publikuar projektin e ri me titull “Unë foli i fundit”, me të cilin ka...

Dukja e Madonnas nuk është në përputhje me moshën e saj

Madonna është 62 vjeçare, mirëpo në përputhje me këtë nuk është dukja e saj. Diva e muzikës pop vazhdon të tërheqë vëmendje me pamjen e saj, përkundër moshës që ka. Në një set të ri fotografish, të cilat i ka publikuar...

Dua Lipa fiton çmimin ‘Artistja femër e vitit’ në “iHeartRadio Music Awards 2021”

Ditën e djeshme (e enjte) është rikthyer ceremonia vjetore e “iHeartRadio Music Awards 2021”. Evenimenti edhe kësaj radhe u mbajt në Dolby Theatre në Los Angeles, ndërsa kishte kufizime për shkak të situatës së vazhdueshme me COVID-19. The Weeknd, Ariana Grande,...

Ana Kabashi ngacmon imagjinatën me pozat e reja, ndërkohë përgatit këngë të re

Ana Kabashi është padyshim njëra prej këngëtareve me figurë të mrekullueshme trupore. Ajo veçohet për linjat e fizikut të saj që nuk heziton t’i vë në plan të parë me përzgjedhjet në veshje. Gjatë të enjtes, Ana i ka publikuar disa...

Në mesnatë lansohet dueti i Loredanës dhe Mozzikut

Çifti i njohur shqiptar, Mozzik dhe Loredana Zefi, sonte në mesnatë sjellin këngën e re. Paralajmërimi është njoftuar prej disa ditësh me postime e video të ndryshme në rrjete sociale. “Rosenkrieg” mban titullin kënga e dyshes, e cila do të jetë...

Italia fiton Eurovision 2021, shqiptari Gjon Muharremaj renditet i treti

Pas një nate të gjatë plot emocione është shpallur fituesi i Eurovision 2021. Shteti fitues është Italia. Në mesin e shumë përfaqësuesve, Maneskin arriti që të marrë çmimin kryesor. Plot 26 artistë nga 26 shtete të ndryshëm u ngjitën në skenën...

Dafina Zeqiri falënderon fansat në përvjetorin e 14-të të karrierës muzikore

Ajo për vite të tëra është munduar që të qëndrojë afër fansave të saj. Dhe Dafina Zeqiri gjatë ditës së sotme (e premte) ka falënderuar të gjithë mbështetësit e saj. Një gjë e tillë erdhi pasi ajo feston përvjetorin e 14-të...

Befasitё nё ‘Rock ‘N Roll Hall of Fame’ 2021

Salla e Famës e Rock & Roll-it (Rock ‘N Roll Hall of Fame) zbuloi kёtё javё të rinjtё e saj në edicionin 2021, duke shënuar kёshtu grupin më të larmishëm sipas zhanrit muzikor në historinë e organizatës, saqё Jay-Z...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...