E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Muzikë

Janet Jackson do të shes thesare personale në ankandin e të famshmëve

Bizhuteritë, një fustan nusërie dhe veshjet e turneut janë në mes të gjërave të kujtimeve pasi ylli i muzikës vendosi për një pastrim luksativ. Me qëllim që të sigurohet që ditëlindja e saj në fundjavë do të jetë një gjë...

Miley Cyrus luan hite klasike gjatë koncertit të “Final Four” të NCAA për meshkuj

Miley Cyrus mbuloi hite tё arta si “We Will Rock You” tё Queen dhe “Edge of Seventeen” tё Stevie Nicks gjatë performancës nё turneun 'Miley Madness'. Miley Cyrus dha një performancë të shkëlqyeshme gjatë koncertit të finales sё madhe të...

Reperi amerikan DMX vdes në moshën 50 vjeç pas sulmit në zemër

DMX, reperi nga Nju Jorku, toni i ashpër i të cilit elektrizoi skenën muzikore amerikane në fund të viteve 1990, ka vdekur sot në moshën 50 vjeç. Ylli i muzikës, emri i vërtetë i të cilit ishte Earl Simmons,...

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, reperi i njohur i skenës, Don Xhon, ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. “Maffia” titullohet kënga e tij e re, e cila është ritmike e zhanrit hup-hop. Muzika është realizuar nga producenti Rrzon,...

Nё kujtim tё ikonёs sё muzikёs “grunge” Kurt Cobain

Më 8 prill 1994, ylli i rokut Kurt Cobain i grupit Nirvana u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Seattle, Washington, me shenja të freskëta injeksioni në të dy krahët dhe me një plagë fatale në kokë...

Muzika pushton dëgjuesit dhe sinkronizon valët e tyre të trurit!

Ёshtë mjaft interesant se si muzika ka aftësinë të na rrëmbejë, kur dëgjuesit merren me muzikë, ata ndjekin nga afër tingujt e saj. Por, çfarë është muzika që e mban audiencën kaq të angazhuar? Një studim nga studiuesit nga The...

Shumё grupe tё vjetra muzikantёsh me albume tё reja

Adhuruesit kanё arsye tё i gёzohen kёtij lajmi, ёshtё e kёndshme kur gupet qё ndoshta i kemi harruar qё ekzistojnё, dalin me albume tё reja duke na treguar se ata punojnё shumё nё kёtё drejtim. Megjithё kufizimet e shkaktuara si...

Festivali muzikor Bonnaroo hap dyert në shtator 2021!

Sezoni i festivalit muzikor duket qё ёshtё i gatshëm të mbahet në vitin 2021. Festivali i Muzikës dhe Arteve Bonnaroo ka shpallur formacionin e tij, i planifikuar të zhvillohet nga 2-5 Shtator. Ngjarja e këtij viti shënon vitin e 20-të...

KRASHI me projekt tё ri muzikor

Kёngёtari dhe kitaristi Kreshnik Koshi nga Gjakova i njohur pёr publikun si "Krashi", i cili qё disa vite jeton dhe vepron nё Tiranё ёshtё duke e pёrgatitur kёngёn e radhёs, tё cilёn siç e ka paralajmёruar vetё autori nё...

Dua Lipa pas suksesit nё Grammy Awards, tani kryeson nominimet edhe nё Brit Awards 2021

Janë shpallur nominimet për Çmimin Brit (Brit Awards) 2021, gjersa femrat janё ato që dominojnë në kategorinë prestigjioze të Albumit të Vitit, duke nisur me Dua Lipa, Arlo Parks dhe Celeste, me nga tre nominime secila. Dua Lipa është e...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Tre asteroidë të mëdhenj sa fusha e futbollit do të bëjnë rrugëtimin më të afërt nga Toka, javën e ardhshme

Tre asteroide të mëdha do të bëjnë rrugëtimin e tyre më të afërt orbitale në Tokë javën e ardhshme,...