E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Opinione

Dardan Molliqaj fillon të kritikojë ministrat e Kurtit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, menjëherë pas votimit të Qeverisë Kurti me 67 vota për, 30 kundër dhe asnjë abstenim, ka thurur kritika ndaj përzgjedhjes së ministrave të kësaj qeverie. Postimi i plotë i Dardan Molliqaj: ”Qeverisja e re:...

Shpend Ahmeti e Baton Haxhiu bëjnë parashikimet për zgjedhjet e 14 shkurtit

Edhe pse me 14 shkurt 2021 do të mbahen zgjedhjet, Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti dhe gazetari Baton Haxhiu kanë parashikuar rezultatet për këto zgjedhje. Të dy këta kanë dallime të ndryshme nga njëri tjetri në këtë publikim. Më...

Prova e Demokracisë në ShBA, leksion për botën demokratike

Mesazhi i dërguar nga ngjarja e djeshme në vendin më demokratik në botë, vendi me një prosperitet, me një histori suksesi, vendi që i ka dhënë kurajo për zhvillim vendeve në botë, ka ndihmuar dhe ruajtur balancën e zhvillimeve...

Kriteret ndaj kandidatëve për deputet të jenë më përmbajtësore

Ndryshimet brenda subjekteve politike me aderime apo futjen e figurave të reja në politikë, nuk duhet shikuar si një e metë e shoqërisë sonë, përkundrazi, ky realitet tregon edhe një të arritur që nuk po arrijmë t'a vlerësojmë si...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Valdrin Sahiti përkrah Vjosa Osmanit: Ky vend po ecën përpara, vajza ime do ketë shembuj për të ndjekur

Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, e ka kaluar mëngjesin e sotëm në presidencë, pranë Presidentes më të re...