E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Shqipëri

Studenti i mjekësisë, 21 vjeçar vdes nga coronavirusi në Shqipëri

Coronavirusi i ka marrë jetën një 21-vjeçari në Shqipëri. Siç shkruajnë mediat shqiptare, viktima është Emiljano Tola, student i mjekësisë. Me sëmundje të tjera bashkëshoqëruese, astmatik, Tola pasi ishte infektuar u shtrua në spital ku qëndroi për 10 ditë por nuk...

Gjendet trupi i pajetë i Arjan Salës brenda magazinës së djegur në qendrën tregtare në Tiranë

Është gjetur trupi i viktimës Arjan Sala, që mbeti i brenda magazinës së djegur të qendrës tregtare, në Tiranë. Në ditën e katërt të kërkimeve nga zjarrfikësit dhe shërbimet e Policisë, mëngjesin e sotëm rreth orës 03:00, zjarrfikësit kanë gjetur...

Oriola shfaqet tërheqëse me fustan të zi

Oriola Marashi tërheq interesimin e faqeve rozë sa herë që shpërndan imazhe në rrjetet sociale. Bukuroshja shqiptare për vetëm disa minuta nga postimi i fotografive të reja ka marrë dhjetëra mijëra pëlqim Ajo numëron mbi gjysmë milion ndjekës në Instagram, të...

Ushtria shqiptare “blindohet” me 29 mjete, dhuratë nga Amerika

Batalioni i II i këmbësorisë së Forcës Tokësore  të ushtrisë shqiptare është një hap më pranë mekanizimit të plotë të tij. Qeveria e SHBA-së dhuroi 29 mjete të reja, të blinduara, shumëpërdorimshme dhe me lëvizshmëri të lartë (Humvee) për këtë...

Edi Rama shkruan për bombardimet e NATO-s, acarohen mediat serbe: Provokim i ri

Provokim e kanë konsideruar mediat serbe mënyrën sesi Kryeministri Edi Rama zgjodhi të kujtonte këtë 22 vjetor të nisjes së bombardimeve të NATO-s në Serbi. Mediat vendase kanë zgjedhur që lajmeve për këtë postim t’i vendosin tituj si “Provokim i...

Xhensila Myrtezaj duket në formë, ndërsa vë në pah linjat trupore në paraqitjet e fundit

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj, ka kohë që nuk ka qenë aktive me ndonjë projekt muzikor. Megjithatë, ajo po vazhdon të jetë mjaft aktive dhe e angazhuar në rrjete sociale me imazhe e video të ndryshme, ndërsa herë...

KQZ në Shqipëri publikon listën e kandidatëve që do të dërgohen për “verifikim të thelluar”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë me dije emrat e kandidatëve që do të dërgohen për "verifikim të thelluar". Mes tyre është edhe Tom Doshi, shkruan A2. Koalicioni ABEOK: – Altin Gjeloshaj – Elsa Voka Partia Lëvizja Socialiste për Integrim: – Arbër Arifaj Partia Demokratike: –...

Rama në Kukës për vaksinimin e mjekëve kosovarë: Jemi një

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka vizituar rreth 250 mjekët nga Kosova që janë duke marrë vaksinën kundër COVID-19. Ai aty premtoi se edhe në ardhjen e kontingjentit tjetër do të ketë vaksina për mjekët kosovarë, “Për momentin është e rëndësishme që...

Sali Berisha: Institucionet në Kosovë ta shpallin non grata përgjithmonë Vuçiqin

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas një fotografie që presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka publikuar në Instagram, ku shihet harta e Kosovës me flamurin serb. Berisha e ka dënuar ashpër këtë veprim të Vuçiqit, të cilin e ja...

Çka po ndodh? Sindi shfaqet në krah të Atdheut

Sindi zbuloi ditën e djeshme se ka thyer disa prej rregullave të produksionit duke dalë jashtë me pjesëtarë të tjerë të emisionit, mes të cilëve është edhe Atdheu. Pas kësaj, publikoi një video me Atdheun ku dukej se thumbonte hapur...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...