E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shqipëri

Shqipëri, 19 të vdekur dhe 1,021 raste të reja.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 1021 raste të reja me COVID-19 në 3897 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 19 persona kanë humbur jetën për shkak të virusit teksa ka...

Turizmi nuk po e merr veten në Shqipëri, gjatë muajit janar shkuan 64 mijë vizitorë më pak

Kufizimi i lëvizjeve për shkak të COVID-19 duket se do ta vështirësojë më tej rikuperimin e turizmit në Shqipëri. Të dhënat e Institutit të Statistikave tregojnë se në muajin janar në Shqipëri kanë hyrë 185.3 mijë vizitorë të huaj, rreth...

Fejohen Tea dhe Bearti?

Tea mori vëmendje me një detaj në një foto. Dy ish-konkurrentët e “Përputhen”, Tea Trifoni dhe Beart Rexhepi vazhdojnë të mbeten emra shumë të komentuar në shtypin rozë Kjo për faktin se Tea u largua nga emisioni duke deklaruar se po...

Rama: Shumë shpejt do të nis vaksinimi masiv

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se shumë shpejt do të nis vaksinimi masiv në Shqipëri. Kreu i Qeverisë shqiptare kështu u shpreh në një konferencë për shtyp, fokus i së cilës ishte ekonomia. Rama tha se do të arrihet...

Antolea ndan historinë tronditëse të fëmijërisë, përloti të gjithë në studion e “Përputhen”

Mbrëmjen e djeshme, Antonela kishte kaluar një moment mjaft të vështirë, i cili nuk u transmetua në emision. Sot me të filluar emisioni prezantuesja, Bora Zemani, përqëndroi vëmendjen pikërisht tek ajo. Antonela tregoi se ka pasur një jetë të vështirë dhe...

Aksident tragjik në Kurbin, humb jetën 22-vjeçari

Aksident me pasojë vdekjen e një personi në aksin rrugor Laç-Patok. Siç njofton Policia e Shtetit, një 22-vjeçar që ka qenë nën drejtimin e një mjeti tip “Opel” pasi ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga, ku...

Tea dhe Bearti sjellin një surprizë për ndjekësit

Tea dhe Bearti kanë realizuar një set fotografik së bashku.   Ish-konkurrentja e emisonit “Përputhen”, Tea Trifoni, është duke shijuar mjaft shumë lidhjen e dashurisë me Beartin, shkruan lajmi.net. Ndonëse kjo romancë e çiftit u kritikua tej mase dhe u cilësua si...

Arian Konomi me lot në sy kujton luftën në Kosovë, thotë se Albin Kurti e strehoi në Prishtinë

Analisti i njohur, Arian Konomi, njihet në përgjithësi për paraqitjet televizive, përfshirë edhe punën ndër vite me shkrime të shumta. Së fundmi ai ka qenë i ftuar në emisionin “Kojshia Show”, ndërsa ka zbuluar shumë të pathëna nga jeta e...

30 vite nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha

30-vjetori i rrëzimit të bustit të ish-diktatorit Enver Hoxha shënohet pikërisht sot. Më 20 shkurt të vitit 1991 mijëra qytetarë u ngritën për të shembur simbolin e komunizmit, pak muaj pasi regjimi i vjetër që po jetonte ditët e tij...

30 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha

30 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha   Para 30 vjetësh, më 20 shkurt 1991, dhjetëra- mijëra qytetarë u ngritën për të shembur simbolin e komunizmit, pak muaj pasi regjimi i vjetër që po jetonte ditët e tij...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...