E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shqipëri

Rama: Mini-Schengeni synonte heqjen e kufirit me Kosovën, për Albin Kurtin nuk flas para 26 prillit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli për marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, ku përmendi Mini-Schengenin ballkanik si një mundësi për të hequr kufijtë midis dy shteteve Shqipëri –Kosovë. Ai tha për Schengenin rajonal se si ide ka qenë e Fatos Nanos. “Shengenin e parë...

Stërvitja e NATO-s me 30 mijë trupa dhe tanke në Shqipëri, gjenerali: Kjo tregon besimin e SHBA-së

Pak ditë na ndajnë nga dita kur forcat ushtarake amerikane do të nisin një stërvitje në vendin tonë. Stërvitja e NATO-s në Shqipëri, “Defender Europe 2021” është konsideruar ndër të tjera tregues i nivelit të ngushtë të bashkëpunimit dhe...

Mbërrijnë doza të tjera të vaksinës Pfizer në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi në Facebook se mbrëmjen e sotme mbërritën edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer. “Edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer mbërritën në mbrëmje, duke arritur 703 550 doza vaksinash në vend. Deri tani, me ekipet...

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është kryer fluturimi i parë me “Air Albania”, me pasagjerët e parë që udhëtonin nga Londra, ndonёse simbolik, kryeministri Edi Rama...

Atdheu i Përputhen akuzohej në 4 shtete për trafik droge

konkurrenti i Përputhen, Atdhe Xharavina, ka folur për herë të parë për jetën e tij private. Ai për ‘Glamour Zone’ në TV ORA tregoi problemet që ka hasur në 4 shtete. Vitin e kaluar janë publikuar disa foto të tuat ku...

Mbërrijnë në Shqipëri 40 mijë e 800 doza AstraZeneca

Kanë ardhur përmes aeroporti të Rinasit 40.800 doza të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax. Në aeroport i ka pritur ministra e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ndërkohë kryeministri Edi Rama përmes Facebook shkruan se priten edhe mbi 250,000 vaksina në ditët në...

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës – Përgatitjet për “Defender Europe 2021”

Ndërsa pak ditë na ndajnë nga dita kur forcat ushtarake amerikane do të nisin një stërvitje në vendin Shqipëri, përgatitjet kanë nisur. Pamjet që shihni vijnë nga porti i Durrësit, ku ushtria amerikane po sjell mjetet për stërvitje. Stërvitja e NATO-s...

Meta: Edhe fëmijët e mi të shuhen si të Adem Jasharit për të mbrojtur Shqipërinë

President i Shqipërisë, Ilir Meta ishte mjaft i ashpër nga Vlora duke folur për situatën në vend dhe zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i shtetit u shpreh se para Shqipërisë nuk pyet as për fëmijët e tij. “Ka dy institucione që...

Oriola Marashi shfaqet mahnitëse gjatë realizimit të një fotosesioni

Modelja e njohur shqiptare, Oriola Marashi, është ndër më të dashurat për momentin. Puna në fushën e modelingut nuk ka të ndalur, teksa përherë merr vëmendjen e mijëra fansave. Kështu, në një postim të fundit në rrjetin social Instagram, bukuroshja brune...

Bllokohen 143 kg kokainë në Portin e Durrësit, ishte fshehur në kontenier me banane

Një sasi e konsiderueshme kokaine është bllokuar sot në Portin e Durrësit. Bëhet fjalë për 200 pako kokainë të cilat ishin fshehur në një kontenier me banane që vinte nga Ekuadori. Kontrolli i imët në ngarkesën nga Amerika Latine erdhi pasi...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...