E enjte, 19 Maj, 2022
No menu items!
spot_img

Shqipëri

Duke bërë garë me shpejtësi 225 km/h, dy bashkatdhetarë nga Zvicra dënohen me 2 mijë e 300 euro në Shqipëri

Policia gjobiti me 288 mijë lekë – rreth 2300 euro, – dy drejtues makinash që lëviznin me shpejtësi skëterrë në rrugën Fier-Vlorë. Pamjet e publikuara nga policia tregojnë dy makina tip “Lamborghini” dhe “BMW” që i afrohen vendqëndrimit të patrullës...

Oriola e bën sërish, mahnit me dukjen e saj

Sa herë që publikon fotografi të reja në profilin e saj në Instagram, Oriola Marashi tërheq vëmendjen e fansave dhe të faqeve rozë. Shqiptarja e bukur që ndërton famë ndërkombëtare numëron më shumë se 555 mijë ndjekës në këtë rrjet...

Shqipëria, destinacioni i preferuar i turistëve polakë

Agjencitë e udhëtimit në Poloni po raportojnë një rritje të shpejtë të interesit për turizmin ndërkombëtar, zbulon Rzeczpospolita, një gazetë polake. Duke qenë se destinacionet më të rezervuara të polakëve janë bregdeti dhe malet, interesi për të vizituar Shqipërinë është...

Edi Rama mbledh mbeturina në Vlorë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pasditen e së premtes ka mbledhur mbeturina në Bashkinë e Vlorës. Rama ka publikuar një video duke mbledhur mbeturina një fushë të sportit, ku sipër videos ka shkruar ” Pa koment, Bashkia Vlorë, Dashuria për...

Berisha konfirmon hyrjen në Parlament: Kemi armatë të fuqishme

Ish-kryeministri i Shqipërisë,  Sali Berisha u prit me ovacione në Kuvendin e Partisë Demokratike. Edhe pse nuk foli në podium, mendimin e tij e dha para gazetarëve në shkallët e Pallatit të Kongreseve. Pavarësisht shpalljes “non grata” nga SHBA ai konfirmoi...

Luana duket e këndshme në imazhet e postuara nga Zvicra

Luana Vjollca ka qëndruar në Zvicër, nga ku i ka publikuar disa imazhe që i ka ndarë me fansat e saj në rrjetet sociale. Moderatorja e popullarizuar është e njohur për linjat mahnitëse trupore që i vë në pah në...

10 vjet burgim për ish-policin që vrau Klodian Rashën

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 10 vjet burgim ish-policin Nevaldo Hajdaraj që vrau Klodian Rashën më 8 dhjetor të vitit 2020.   Dënimi fillestar ishte me 15 vjet burgim, mirëpo për shkak të gjykimit të shkurtuar u hoqën pesë vite. Gjatë...

Ministria e Bujqësisë pranon se kanabisi në serat e domatave është mbjellë me leje të Policisë

Ministria e Bujqësisë u detyrua të heqë një video, ku duken disa bimë të dyshuara si kanabis në mes të perimeve të tjera në serat e Qendrës së Transferimit të Teknologjive Bujqësore në Lushnjë. E njëjta video u përcoll për...

Arrest shtëpie për ish-zv.ministren e Brendshme të Shqipërisë, Rovena Voda

Ish-zv. Ministrja e Brendshme, Rovena Voda po hetohet në masën e sigurisë “arrest shtëpie” me kërkesë të SPAK. Ish-zyrtarja akuzohet për ushtrim të ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike. Sipas SPAK, znj. Voda në cilësinë e zv....

Mbërrijnë në Rinas mbi 18 mijë doza të vaksinës Pfizer

Mbi 18 mijë doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur sot në Aeroportin e Rinasit, duke e çuar në total numrin e vaksinave që ka marrë Shqipëria në 1.2 milionë doza. Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë muajve korrik-gusht...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...