E enjte, 11 Gusht, 2022
No menu items!
spot_img

Shqipëri

Moti me shi dhe dëborë mbulon edhe Shqipërinë, apel për kujdes

Shqipëria nga dita e sotme është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe dëbore, ndërsa temperaturat kanë rënë poshtë zeros. Kjo situata është shoqëruar me problemet e para në rrugët e vendit. Autoriteti Rrugor Shqiptar kërkon nga përdoruesit e rrugëve...

Ambulanca del nga rruga në autostradën Durrës-Tiranë, vdes pacientja

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në autostradën Durrës-Tiranë, ku një ambulancë ka dalë nga rruga. Drejtuesi i ambulancës me iniciale I. D., ka humbur kontrollin e mjetit. Si pasojë ka humbur jetën pacientja...

Shqipëri, arrestohet në sallën e gjyqit Shefi i Kardiokirurgjisë, Edvin Prifti

Në Shqipëri, shefi i Repartit të Kardiokirurgjisë Edvin Prifti u arrestua sot në sallën e gjyqit nën akuzën e korrupsinit dhe pastrimit të parave. Kërkesa për arrestimin e tij u bë gjatë seancës gjyqësore nga Prokurorët, pasi mjekut të njohur...

Ulje e ndjeshme temperaturash edhe në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët në pjesën e parë të ditës. Gjatës pasdites vranësirat do të intensifikohen dhe do të sjellin reshje dëbore, kjo nga temperaturat e ulëta që...

“Vajzat shqiptare shohin vetëm X5”, vajza e “Për’puthen” i kthehet ashpër Mevlanit: Qenke i virgjër

Një fjalë e thënë nga Mevlani gjatë një puntate të “Për’puthen”, ndezi debat të fortë në studio. “Vajzat shqiptare më shumë shohin X5, sesa sjelljen e një djali”, tha ai, e menjëherë reaguan vajzat konkurrente. Sindi Loci, Antonela Berisha dhe Jasmin...

Mbi 3500 hektar tokë nën ujë në Shkodër, lumi Buna del nga shtrati

Edhe pse intensiteti i reshjeve të shiut është ulur, në qarkun e Shkodrës vijojnë problematikat e përmbytjeve. Rritja e lumit Buna ka sjellë përmbytjen e hyrjes së qytetit si pasojë e daljes jashtë funksionit të sistemit të kanalizimeve. Në ujë aktualisht...

Antonela zbulon lidhjen e saj jashtë “Përputhen”

Konkurrentja e emisionit ka zbuluar detaje nga jeta e saj private. Antonela është pyetur nga fansat se a ka qenë në lidhje me ndonjë djalë nga Kosova, shkruan lajmi.net. Ajo ka pranuar se ka qenë e lidhur madje ka treguar edhe...

Reagimi epik i Muratit kur Sindi zgjedh djalin për takimin e radhës!

Sindi dhe Murati janë ndër çiftet më të pëlqyer në emisionin e dashurisë “Për’puthen”. Të dy janë mjaft të komentuar edhe për takimet që zhvillojnë së bashku, shkruan Gazeta Express. Në edicionin e djeshëm të këtij emisioni, Sindi u shpreh...

Kejvina Kthella vjen elegante në setin e ri fotografik

Modelja e njohur, Kejvina Kthella, është ndër më të kërkuarat në fushën e modelingut. Ajo përmes rrjeteve sociale ndan imazhe nga udhëtimet e shumta të saj, përfshirë edhe të punës që bën. Sidoqoftë kësaj, në një postim të fundit në Instagram,...

Kjo është makina e parë shqiptare: Një “përbindësh” luksoz me 840 kuaj fuqi (FOTO)

Së shpejti, tregu i automobilëve luksozë mund të ketë një makinë të projektuar nga një kompani shqiptare. Kompania “Arrera Automobili”, në pronësi të një shqiptari planifikon të fusë në prodhim super veturën të quajtur Illyrian Pure Sport, e cila...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...