E hënë, 27 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Shqipëri

Antolea ndan historinë tronditëse të fëmijërisë, përloti të gjithë në studion e “Përputhen”

Mbrëmjen e djeshme, Antonela kishte kaluar një moment mjaft të vështirë, i cili nuk u transmetua në emision. Sot me të filluar emisioni prezantuesja, Bora Zemani, përqëndroi vëmendjen pikërisht tek ajo. Antonela tregoi se ka pasur një jetë të vështirë dhe...

Aksident tragjik në Kurbin, humb jetën 22-vjeçari

Aksident me pasojë vdekjen e një personi në aksin rrugor Laç-Patok. Siç njofton Policia e Shtetit, një 22-vjeçar që ka qenë nën drejtimin e një mjeti tip “Opel” pasi ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga, ku...

Tea dhe Bearti sjellin një surprizë për ndjekësit

Tea dhe Bearti kanë realizuar një set fotografik së bashku.   Ish-konkurrentja e emisonit “Përputhen”, Tea Trifoni, është duke shijuar mjaft shumë lidhjen e dashurisë me Beartin, shkruan lajmi.net. Ndonëse kjo romancë e çiftit u kritikua tej mase dhe u cilësua si...

Arian Konomi me lot në sy kujton luftën në Kosovë, thotë se Albin Kurti e strehoi në Prishtinë

Analisti i njohur, Arian Konomi, njihet në përgjithësi për paraqitjet televizive, përfshirë edhe punën ndër vite me shkrime të shumta. Së fundmi ai ka qenë i ftuar në emisionin “Kojshia Show”, ndërsa ka zbuluar shumë të pathëna nga jeta e...

30 vite nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha

30-vjetori i rrëzimit të bustit të ish-diktatorit Enver Hoxha shënohet pikërisht sot. Më 20 shkurt të vitit 1991 mijëra qytetarë u ngritën për të shembur simbolin e komunizmit, pak muaj pasi regjimi i vjetër që po jetonte ditët e tij...

30 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha

30 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha   Para 30 vjetësh, më 20 shkurt 1991, dhjetëra- mijëra qytetarë u ngritën për të shembur simbolin e komunizmit, pak muaj pasi regjimi i vjetër që po jetonte ditët e tij...

Shqipëri, 60 mijë gjoba me vlerë 1.5 milion euro për maska

Në Shqipëri që nga tetori i kaluar, kur mbajtja e maskës u bë e detyrueshme edhe në mjedise të jashtme, mesatarisht rreth 600 qytetarë në ditë janë ndëshkuar me gjobë nga policia. Ndërkohë në total për këtë periudhë uniformat...

Berisha: Shpirtin e kam në Shqipëri, zemrën në Kosovë

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka komentuar sondazhet e fundit në Kosovë të cilat e kanë nxjerrë si liderin më të preferuar në Shqipëri. Ai ka thënë se “shpirtin e ka në Shqipëri, derisa zemrën në Kosovë”, derisa ka shtuar se...

Mevlani romantik, kështu e surprizojë Ledjanën në takim

Mevlani romantik, kështu e surprizojë Ledjanën në takim Në puntatën e sotme ishte takimi i Mevlanit dhe Ledjanës. Ishte një takim që pritej mjaftë nga fansat e tyre, duke marrë parasysh gjërat se si kanë ndodhur ditëve të fundit, shkruan Indeksonline. Pas...

Edi Rama uron Albin Kurtin: Urime fituesve të qartë të zgjedhjeve

Edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar të gjitha partitë politike në Kosovë për zgjedhje të lira dhe demokratike dhe fituesin, Lëvizjen Vetëvendosje. Ai tha se pret që ky vullnet i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...